Дивитись до кінця: як бренди розвиваються за допомогою YouTube

228
K.Fund Media
Як Google дізнається про майбутнє своїх користувачів, чому сьогодні в тренді 6-секундні ролики та як гумор у відео допомагає підвищити впізнаваність бренду

Сергій Братусєв – керівник напрямку брендинг-рішень  Google Ukraine. На конференції з відеомаркетингу «ВідеоЖара» він розповів про тренди YouTube в Україні та поділився вдалими кейсами таргетування відео.

Google усе бачить

Цьогоріч на YouTube з’явилися два нових способи таргетування: Consumer Patterns та Life Events. Ось як вони працюють:

1

Consumer Patterns (йдеться про те, як люди приймають рішення купити продукт або скористатися послугами сервісу) відслідковує вашу поведінку на поточний момент. Наприклад, якщо вранці ви зібралися до перукарні, яку обрали на мапі, Google отримує сигнал про ваші дії. Себто, окрім відстежування інтересів користувача можна брати до уваги також і сигнали про його дії із Google Maps. Таким чином, можна таргетувати людей, котрі шукають на мапах Google заклади, салони краси, будь-що.

2

Life Events – це події з життя. Якщо більша частина таргетингу, який пропонує Google, заснована на поведінці у минулому, то в цьому випадку ми намагаємося вгадати, що користувач швидше за все зробить у майбутньому. Ми беремо інформацію не лише із прямих запитів, а маємо також багато інших даних. Наприклад, раніше два смартфони жили окремо, а зараз їх власники уже півроку мешкають разом і щовечора знаходяться у одній спальні. Можна припустити, що власники смартфонів невдовзі одружаться, а потім у них з’явиться дитина. Ми вже протестували цей тип таргетингу – спостерігали, як поводиться аудиторія, а потім – що відбувається із нею за півроку-рік.

Google Ukraine

У тренді – прості формати

Новий тренд відеомаркетинга – це спрощення комунікації. Із кожним днем у нас стає дедалі менше часу (наприклад, на перегляд відео), а отже, вислуховувати бренди, які починають про себе розповідати лише на 22 секунді, ніхто не буде. Зараз набирають обертів простіші формати, такі, як Bumper Case.

Ось приклад австралійського кейсу, коли 6-секундні рекламні ролики таргетували під зацікавлення аудиторії. Ця компанія – виробник продуктів харчування, у цьому випадку супів. Нам відомо, що супи швидше за все купуватимуть жінки та чоловіки 25-35 років, але вони ніколи не цікавляться ними. У цьому випадку бренд обрав аудиторію, дізнався, чим вона цікавиться, та кожну рекламу таргетував під їхні зацікавлення.

Креатив врятує відео

Використовуйте правильний підхід до креативної стратегії відео: залучайте, брендуйте, зв’язуйтесь та скеровуйте.

Увага на великий план. Якщо вам є що показати – продукт або обличчя героя – показуйте великим планом, це приверне увагу до вашого відео. Якщо ви розповідаєте про конкретну проблему, то не соромтеся показати її на першій же секунді.

Блогери у поміч. Залучайте блогерів, аби вони у оригінальний спосіб демонстрували ваші продукти. Не треба ставити свій логотип у правому нижньому кутку – краще візьміть продукт в руки та продемонструйте його. Наприклад, як це зробили в цьому відео:

Гумористичний підхід. Наприклад, є реклама виробника спеціальних туалетів (для людей із особливими потребами). У плані демонстрації це дуже важкий продукт, тому що люди на таке дивитися не бажають. Але якщо до створення відео підійти креативно, то можна отримати більш ніж 50-відсоткову впізнаваність бренду:

Скеровуйте аудиторію. Заохочуйте за допомогою вашого ролику до дії. Наприклад, запропонуйте аудиторії вгадати, у якому автомобілі знаходиться зірка. Це ігровий ролик: якщо з першого разу ви не вгадали, то переглянете відео ще раз.

Поділитися: