Диво архітектури: у Франції вперше «надрукували» житловий 3D-будинок

1190
www.reuters.com
Будівлю «надрукували» за 54 години, вартість проекту – $232 тис.

У місті Нант (Франція) «надрукували» перший житловий 3D-будинок для сім’ї з п’яти осіб. Конструкція площею 95 кв. м (1022 кв. ф.) не поступається за теплоізоляцією звичайним будинкам, але дешевша на 20%, повідомив Business Insider.

Студія дизайну зі США спроектувала «зелену» диво-хижку за $250 тис.

Будинок, частина проекту Yhnova, «надрукували» за технологією BatiPrint3D. 3D-принтер «друкує» від низу до верху опалубку з тепло- і звукоізолюючого поліуретану, яку заливають бетоном. Будівлю звели за 54 години, ще за чотири місяці змонтували дах, двері та вікна.

Це «розумний» будинок: датчики контролю повітря, рівня вологості й температури дають змогу знизити витрати на електроенергію, всі пристрої управляються зі смартфона. Yhnova спроектована з урахуванням потреб людей в інвалідних візках.

Будівництво 3D-будинку коштувало $232 тис. – на 20% дешевше від аналогічної за розмірами, але побудованої за традиційною технологією домівки.
Автори проекту – дослідники Нантського університету за фінансової підтримки мерії та місцевої житлової асоціації.

Професор Нантського університету Бенуа Фюре впевнений, що за кілька років 3D-друк будинків стане набагато дешевшим через масовість технології – приблизно на 25% за п’ять років і на 40% за десять.

Автори проекту впевнені, що наступний 3D-будинок вдасться «надрукувати» за 33 години. Керівник департаменту технологій та інновацій мерії Нанта Франки Тріше зацікавлений в будівництві також інших 3D-будівель – наприклад, спортзалів. У планах Фюре – «надрукувати» цілий квартал.

Як ми вже писали, в Новій Зеландії розробили перший кольоровий 3D-рентген.

До чого техніка дійшла: як 3D-друк змінює сучасну медицину.

Поділитися: