Дива бувають різні: 5 «інших» різдвяних фільмів

240
Shutterstock
Так-так, «Реальну любов» і «Один вдома» не пропонувати!

Якщо весь традиційний набір різдвяного кіно переглянуто, а душа просить святкової атмосфери, пропонуємо згадати, що є й інші фільми на цю тему. Може, не зовсім звичайні, але дива в них, звісно, також трапляються.

«Різдвяна пісня», США, 2003

A Christmas Carol

Класичний сюжет Чарльза Діккенса кінематографісти обігравали багато разів. Чарівні трансформації в характері скнари, що ненавидить увесь світ, внаслідок його повчальних нічних зустрічей з духами Різдва відомі всім. Але оскільки ми вирішили запропонувати щось незвичайне, то ось: у фільмі 2003 року «дядечко Скрудж» раптово жінка-телеведуча (у виконанні зірки телесеріалів 1990-х Торі Спеллінг). Звісно, вона стерво і злюка. І, зрозуміло, диво станеться і все зміниться. Різдво ж бо!


«Вісім жінок», Франція, 2001

8 femmes

На Різдво трапляються не лише солоденькі історії про кохання й дива. Буває, стаються й убивства. Але якщо про них розповість Франсуа Озон і вісім прекрасних жінок, то історія все одно буде різдвяною. Блискучий ансамбль найкращих актрис французького кінематографа – Катрін Деньов, Ізабель Юппер, Фанні Ардан та інші – в незвичайному мюзиклі про свято.


«Ноель», США, 2004

Noel

Але без історій про кохання на Різдво не можна. Тому Пенелопа Крус і Пол Уокер не залишать нас без дози романтики. По-перше, святковий Нью-Йорк – уже персонаж як такий. Але для тих, кому цього мало, хто чекає чогось неймовірного, чарівного, щоб відволіктися від повсякденних клопотів, – цей фільм з кількома новелами про різдвяне звичайне диво.


«Поганий Санта», США, 2003

Bad Santa

Різдво і кримінал – відмінне поєднання. Особливо у виконанні неповторного Біллі Боба Торнтона. Його герой Віллі раз на рік на свято грабує черговий універмаг. Він злісний бабій і пияк і по-справжньому поганий, нестерпний Санта! Але в нього повірить лише один хлопчик. І Віллі доведеться (куди ж він подінеться!) творити справжні дива.


«Сім’янин», США, 2000

The Family Man

Якщо ви – затятий кар’єрист і на Різдво ви залишаєтеся сам, тому що всі ваші знайомі святкують зі своїми сім’ями, для самопокарання вам пропонується фільм «Сім’янин». Історія про те, як такому самому запеклому кар’єристові Всесвіт дав можливість побувати… в альтернативній реальності. Де поруч є люблячі люди. А! У головній ролі – Ніколас Кейдж.

Поділитися: