Дипломна робота: як Лондон заробляє на іноземних студентах

252
imperial.ac.uk
Лондонські виші не найкращі, але одні з найпрестижніших у світі

Виші та школи Лондона не найкращі в світі.  У рейтингу найпрестижніших університетів світу 2016-2017 років британського видання Times Higher Education в першій двадцятці лондонських вишів лише два – Imperial College London та University College London на восьмому та на 15-му місці відповідно. Однак лондонська освіта вважається престижною, тому виші користуються великим попитом.  У тому ж Imperial College London половина студентів — іноземці.

Плата за престиж

Британські університети можуть дозволити собі встановити платню за навчання у розмірі, який поступається тільки беззаперечному лідеру в будь-якому світовому рейтингу вишів – США.

Лондонські університети серед британських вишів,  крім Кембріджа та Оксфорда – найдорожчі. Навчальний рік 2017-2018 у найбільшому в Європі University of the Arts London коштуватиме іноземцю майже $17 950  без урахування реєстраційного та екзаменаційного внесків, які становитимуть приблизно $170. Вчиться там 19 тис. студентів. Виходить, що один університет за рік заробляє більше $300 млн.
Загалом у Лондоні  48  вишів та коледжів.

London & Partners’ Strategy and Insights

Дорога нерухомість

Оренда недорогой квартири у Лондоні коштує майже $1,5 тис. на місяць.  Студенти винаймають до 30% всієї орендної нерухомості в найпрестижніших районах Лондона – Вестмінстері, Челсі та Кенсінґтоні.

Учні з заможніших родин віддають перевагу купівлі нерухомості в цих самих районах. Батьки їм у цьому охоче допомагають, оскільки купівля якісної нерухомості в Лондоні – безпрограшна інвестиція.

Купують зазвичай студію чи апартаменти з однією спальнею. Багатьом студентам більше подобаються новобудови (життя в старих будинках вікторіанської забудови не завжди є комфортним – квартири маленькі, звукоізоляція за сучасними мірками жахлива). Іноземці здійснюють 33% покупок у цьому сегменті лондонської нерухомості.

Середня ціна нерухомості в місті – $554 тис.

За даними британського ресурсу Gocompare.com, аби дозволити собі таку покупку і при цьому на щось жити, треба заробляти $176 тис. на рік. Однак середня зарплатня у столиці 2015 року складала $37,6 тис.

Оренда та продаж нерухомості – лише один із сегментів бізнесу, який Лондон робить за допомогою своїх освітніх курсів. На студентах заробляють банки та кредитні спілки, видаючи їм гроші на навчання. Наприклад, організація Future Finance дає позику від $2,5 тис. до $50 тис. під 6-15% (залежно від вишу, віку студента, кредитної історії тощо) на термін від 1 до 10 років.

Наче білка в колесі

Студенти можуть працювати неповний день, щоби оплатити навчальний заклад, але багато залежить від профілю навчання. Наприклад, за відгуками лондонських студентів із пострадянського простору, в майбутніх маркетологів часу на це вистачає, а ось студентам медичних закладів не до приробітків.

Елітна освіта коштує в Лондоні навряд чи менше за вищу. Школи часто розташовані приблизно на відстані години їзди від міста. Зазвичай у таких школах навчаються з 14-15 років. Але бувають і винятки. До лондонського Dulwich College приймають дітей і до 8 років, рік навчання обійдеться в $8314, якщо дитина не живе в коледжі, а для тих, хто перебуває на повному пансіоні з урахуванням вихідних – майже $17,1 тис.

У TASIS, американській школі в Лондоні, де вчаться діти від трьох до 13 років, учні старшого віку живуть за містом у гуртожитках, в кімнатах на 2-8 осіб (що старша дитина, то менше має сусідів).

Вартість навчання стартує від $13,6 тис. до $52,5 тис. за повний пансіон. Школа розташована на території в 17 га, на якій, серед іншого, є поля для футболу, реґбі, лакросу та тенісні корти. У класах максимум 15 учнів, а загалом на 8 учнів – один викладач. У деяких лондонських школах жити можна не в гуртожитку, а у родинах, які приймають учнів та студентів.

London & Partners’ Strategy and Insights

Вчитися, щоби працювати

Чимало людей з усього світу їдуть до Лондона не просто навчатися, а й мають надію залишитися там працювати. Втім, тут щастить лише нечисленній кількості випускників. Іноземці мають лише чотири місяці, щоби знайти роботу після закінчення навчання. До того ж у працедавця має бути дозвіл на наймання іноземних працівників із робочою візою, а рівень зарплатні, яку він пропонує, повинен складати щонайменше $26 тис. на рік.

За даними Британської ради у справах міжнародних студентів, 2014 року лише 5 639 випускників отримали право залишитися працювати в країні з робочою візою, за яку, залежно від громадянства та якщо контракт не перевищує трьох років, потрібно сплатити від $490 до $735.

Втім, диплом лондонського внз – хороший старт. За даними компанії London & Partners’ Strategy and Insights, яка відповідає за просування бренду міста, у 2011 році порівняно із 2005-2006 роками кількість таких студентів збільшилася на 25%.

Про те, як Лондон із провінціального міста перетворився на столицю світу, читайте у матеріалі «Вікторіанський шарм».

Поділитися: