Щоб добре заробляти, не обов’язково закінчувати університет. За даними Бюро статистики праці США, в Америці існує як мінімум 40 спеціальностей, для яких не треба отримувати ступінь бакалавра.
1.
На першому місці опинилася спеціальність авіаційного диспетчера з річним окладом у $122,41 тис. (дані за 2016 рік). На ринку США відкрито близько 7,5 тис. таких вакансій з єдиною вимогою – наявність диплома молодшого спеціаліста.
2.
Друге місце посів оператор атомного реактора з річним доходом у $91,17 тис.
3.
Третє – менеджер з логістики з річним заробітком у $89,19 тис. Обидві спеціальності вимагають наявності атестата про повну загальну середню освіту.
Іди і працюй: які професії зараз популярні і чому
Загалом, якщо ви провчилися в університеті два роки і отримали диплом молодшого спеціаліста (аналог українського технікуму), закінчили школу або не маєте документів про освіту, то ваш річний оклад все одно буде не менше $60 тис. на рік. Нижче наведено інші професії першої десятки:
4.
Молодший офіцер поліції ($84,84 тис.);
5.
Диспетчер електромережі ($81,9 тис.);
6.
Радіолог ($80,16 тис.);
7.
Ядерний технік ($79,14 тис.);
8.
Спеціаліст зі встановлення й ремонту ліфтів ($78,89 тис.);
9.
Детектив і слідчий у кримінальних справах ($78,12 тис.);
10.
Льотчик комерційних авіаліній ($77,2 тис.).
У списку, серед інших, також є оператор електростанції, електромонтер, пожежник, оператор АЗС, сантехнік, стрілочник, веб-девелопер, виконроб, системний адміністратор і зварювальник. Усі вони за умови достатньої кваліфікації можуть претендувати на $5 тис. на місяць.
Креатив попереду: які професії не замінять машини.
За бортом: які професії зникнуть у майбутньому і чому.