Дубль два: чому друге враження, яке ми справляємо на людей, важливіше за перше

1247
Shutterstock
Як виправити ситуацію після поганого першого враження від нового знайомства і зуміти сподобатися співрозмовникові

Одразу після представлення одне одному, люди роблять висновки про компетентність, надійність та інші якості нового знайомого. Це відбувається під час короткого привітання, потиску руки або кивка головою. У нещодавній статті Psychology Today було опубліковано результати дослідження вчених Прінстонського університету, з яких слідує, що люди примудряються скласти свою думку про незнайомця буквально за долі секунди.

Психологи давно вивчають вплив першого враження, яке справляє людина. І все ж, друге враження – важливіше. І ось чому.

Більшість досліджень, присвячених першому враженню, фокусуються на факторах, на які ми навряд чи можемо вплинути: красиві риси обличчя, гарна фігура, приємний голос. А якщо ви до того ж не схильні зав’язувати розмову одразу після знайомства, то вразити співрозмовника вам буде доволі складно.

Але це не означає, що шанс по-новому заявити про себе втрачено. Завжди є можливість вразити нових знайомих, особливо якщо вони цього не очікують.

Shutterstock

Згадайте людей, що оточують вас у повсякденному житті. Напевно знайдуться ті, хто підтримав вас у важку хвилину, захищав під час важких офісних інтриг, залишався із вами допізна, аби допомогти довести до кінця важливий проект.
А тепер оцініть цих людей так, ніби ви їх побачили вперше.

Ті, хто справляє на вас найбільше враження, не мають набору характеристик, що здатні зачарувати вас у перші ж секунди знайомства

Те саме справедливе і для приголомшливого другого враження: дії людей говорять голосніше за їх поверхневі риси. Ось кілька підказок, які допоможуть вам змінити підхід до будь-яких нових знайомств.

1

Мовчіть і слухайте

У момент знайомства краще слухайте, а не говоріть. Більшість людей у такій ситуації зазвичай говорять про себе, замість того, аби дізнатися щось про людину, із якою вони щойно познайомилися. Розумні ж люди скоріше помітять ваше вміння слухати. Тому мудре рішення – ставити більше питань, менше висловлювати свою думку, замість цього збираючи якомога більше інформації про співрозмовника. Це і допоможе вам справити на нього незабутнє друге враження.

2

Робіть щось для інших

Ця порада допоможе вам не лише під час нового знайомства, але і перетворить вас на потенційно цінного співробітника компанії. Багато хто занурюється у процес пошуку роботи, намагаються завести нових друзів замість того, аби робити щось для інших або для компанії. Якщо ви бажаєте справити враження – дійте, це підніме вашу значимість в очах інших людей.

3

Будьте по-справжньому уважними

Ми часто переймаємося тим, що думають про нас інші люди, або тим, чим може бути для нас корисне спілкування. Однак дослідження стверджують, що набагато важливіше щиро цінувати тих, хто є навколо, це – основа будь-якого спілкування як із тими, з ким ви щойно познайомилися, так і з тими, кого знаєте вже давно.

Як стверджують результати одного дослідження 79% працівників, що звільнилися, заявили, що одним із головних факторів їх уходу стала нестача уваги. У іншому дослідженні 83% жінок, що подумують про розлучення, заявили, що нестача уваги – головний фактор, що підштовхнув їх до цієї думки.

Звичка ставитися до людей довкола із розумінням змінить ваше враження про них

А якщо ви продемонструєте, що цінуєте оточуючих, то це також змінить і їх думку про вас.

Перше враження є дуже важливим, але друге враження має більш довготривалий ефект. Слухайте більше, аби більше знати. Дійте, аби стати значимим для інших людей. Будьте щирими у своїй увазі до людей.


Ніна Левчук Керівник Google Marketing Solutions в країнах Центральної та Східної Європи

Звичайно, фраза «судять по одежині» має місце, оскільки, спілкуючись із людьми у бізнес-середовищі, ви очікуєте, що вони будуть виглядати відповідно ситуації: чи то бізнес-зустріч чи захід, який вимагає дрес-коду. Аби скласти думку про людину, його здібності і якості як професіонала, першого враження недостатньо. Я завжди намагаюсь поспілкуватися з людиною у різних ситуаціях і тільки потім формую думку про нього і розмірковую над можливостями для потенційного співробітництва.


Ганна Безай СЕО агенції «Assis-HR»

У професійному плані людина не обов’язково повинна мені подобатися. Вона може взагалі мені не подобатися, адже я її вибираю не для особистого життя, а для роботи. Якщо професійні якості кандидата влаштовують і відповідають вимогам компанії, всі особисті симпатії-антипатії я відкидаю.

В особистому житті перше враження часто буває оманливим. Спочатку люди не подобаються, але с часом ситуація змінюється. Адже у кожного свої проблеми, і сьогодні людина у поганому настрої та відповіла тобі не з тією інтонацією, а завтра все добре, і вона нормально спілкується. Я зазвичай не складаю думку про людей після першого враження і більше довіряю тому, як людина поводиться у певних ситуаціях.


Павло Пластовець Старший менеджер з питань інновацій компанії Deloitte

Зазвичай я емпатійно підходжу до зустрічі і даю своєму співрозмовнику розкритись. Як правило, наступні зустрічі додають до персони інші деталі. Проте реально людину можна відчути лише під час спільної роботи та більш глибокої професійної взаємодії.


Олексій Євченко Управляючий партнер девелоперської компанії ArtBuild Hotel Group

У мене було не так багато випадків, коли я помилявся щодо людини. Найяскравішим прикладом у моєму житті став український модельєр Віктор Григорьєв (загинув у 2007 році – K.Fund Media).  Ми час від часу з ним зустрічалися на телеканалі «Інтер» в той час. Невеликий на зріст, з м’яким характером, – здавалося що він легко підпадає під будь-який вплив.

Але коли ми з ним в одній команді брали участь в «Іграх патріотів», я прозрів. Він єдиний з команди погодився брати участь в одному з небезпечних конкурсів. І був момент, коли до нього наблизився розлючений бик, який був на полі. Всі розбіглися, а Віктор залишився.

Це і є справжня мужність – незважаючи на свої особисті страхи, щось робити і не підводити людей, які тобі довірилися. Ось такі моменти, важкі і радісні, розкривають людей по-новому. І той, кого я спочатку вважав тюхтієм, насправді виявився мужньою і сміливою людиною.


Але якщо справляти хороше враження для вас – не головне, якщо ви хочете навпаки, скоротити кількість людей, які вас оточують, читайте «Шкідливі поради: як демотивувати працівників та змусити їх вас ненавидіти»

 

За матеріалами Inc.com
Поділитися: