Дубай готується стати першим містом із безпілотним авіатаксі

159
jp.reuters.com
Викликати самокерований гелікоптер можна буде за допомогою програми на смартфоні

У Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) почалися льотні випробування таксі-дронів. Місто планує першим у світі запустити службу самоврядного авіатаксі в найближчі п’ять років.

У ході першого тестового польоту, який відбувся в понеділок, 25 вересня, безпілотний «кеб» піднявся в повітря на 200 м і впродовж п’яти хвилин літав над Перською затокою. Відірвався від землі він за допомогою 18 маленьких пропелерів, приєднаних до величезного обруча над кабіною. Салон коптера розрахований на двох пасажирів.

В Дубаї днями запровадили низку пільг для електромобілів

Після закінчення випробування Флоріан Ройтер, директор німецької компанії Volocopter, що створює службу таксі-дронів в Дубаї, розповів журналістам про перспективи проекту. Якщо нині вертольоти літають лише за визначеним людиною маршрутом, то до моменту запуску сервісу вони зможуть здійснювати півгодинні польоти і навіть облітати непередбачені перешкоди без будь-якого людського втручання.

Керівник Volocopter також повідомив, що викликати авіатаксі можна буде за допомогою програми для смартфона. Гелікоптери зможуть забирати і висаджувати пасажирів тільки на спеціально облаштованих посадкових майданчиках, уточнив менеджер.

Раніше ми писали про київську компанію AVISION Robotics, яка володіє тисячами дронів.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: