Дрон-роутер здійснив другий успішний політ

137
Безпілотник Aquila летів 1 годину і 46 хвилин над пустелею

Дрон-роутер Aquila здійснив другий вдалий політ. Про це заявив глава Facebook Марк Цукерберг на своїй сторінці в соціальній мережі.

«Протягом цього тестового польоту він летів 1 годину і 46 хвилин над пустелею та здійснив легку посадку поблизу Юми, Арізона. Ми зібрали багато даних, щоб оптимізувати ефективність Aquila. Ще ніхто й ніколи не будував безпілотний літак, здатний літати місяцями, тож ми маємо налагодити кожну деталь, щоб все було гаразд.
Коли Aquila буде готовим, то увійде до флоту літаків на сонячних батареях, які налагоджуватимуть інтернет-зв’язок по всьому світу. Сьогодні більше половини населення Землі – 4 мільярди людей – досі не мають доступу до мережі Інтернет. Одного дня Aquila допоможе це змінити».

Дрон створюється для роздачі wi-fi на територіях, позбавлених традиційних способів зв’язку зі всесвітньою мережею. Ця ініціатива є частиною глобального проекту Internet.org, метою якого є усунення «цифрової нерівності» в найбідніших країнах.

Розмах крил дрона Aquila більше, ніж у Boeing-737. Працює він на сонячних батареях і розвиває швидкість 128 км в годину. Принцип роботи такий: наземна станція передає сигнал дрону, а він його транслює на інші дроны за допомогою лазерів. Потім беспилотник посилає сигнали на ретранслятори, які трансформують його для wi-fi та 4G.

Поділитися: