Dragon Capital планує збільшити контроль над агрокомпанією «Чумак»

169
i.piccy.info
East Capital більше не подобаються херсонські помідори: інвестфонд виходить з акціонерів бренду. Антимонопольний комітет не проти

Українська інвестиційна компанія Dragon Capital має намір закріпити за собою контроль в українському ПрАТ «Чумак» (Каховка, Херсонська область) через київське ТОВ «Чумак», викупивши частку у співвласника – шведської інвестиційної компанії East Capital.

Інвестор уже подав на схвалення до Антимонопольного комітету України заявку про викуп акцій, і АМКУ може дати «добро», йдеться на сайті відомства.

5 ознак успішної компанії з книги «Почни з чому»

У разі успішного завершення угоди Dragon Capital контролюватиме понад 50% акцій ПрАТ «Чумак».

ПрАТ «Чумак» – один з найбільших і найвідоміших виробників продуктів харчування в Україні. Під брендом компанії випускаються кетчуп, майонез, соуси, консервовані овочі, томатна паста, макарони, сік, соняшникову олію.

«Чумак» – №23 у рейтингу національних брендів за підсумками 2017 року, капіталізація бренду становить $78 млн.

Компанія заснована 1996 року шведськими бізнесменами Карлом Cтуреном, Йоханом Боденом і Хансом Раузінгом, засновником компанії «Тетра Пак».
Саме в Раузінга Dragon Capital і East Capital викупили 70% акцій компанії в березні 2008 року.

Зараз 100% акцій українського ПрАТ «Чумак» формально належить Chumak Holdings Limited (Кіпр).

У 2013 році East Capital планувала забрати свої інвестиції з «Чумака», але згодом передумала, оголосивши, що продовжить підтримувати підприємство стратегічно і фінансово.

Підтримка від інвестбанкірів допомогла херсонським виробникам зменшити збитки. У 2016 році компанія знизила чистий збиток удвічі – до 167,6 млн грн (порівняно з 336,6 млн грн в 2015-м).

В Україні запрацювала платформа для розвитку агроінновацій AGRITECH UNIT.

 

Джерела: Інтерфакс, Delo.ua, Dragon Capital
Поділитися: