Довше, нижче, скромніше: правила хорошого тону у жіночому бізнес-стилі

331
main
Історик моди Зоя Звіняцківська пояснює, що мають носити бізнес-леді, які себе поважають

У чоловічому діловому стилі перш за все слідкувати треба за тим, аби заради зручності не прийти на роботу у звичних «трениках». А от у жіночому основні зусилля необхідно спрямувати на те, аби не вдягтися занадто нарядно.

Довжина

Сукня чи діловий костюм повинні бути середньої довжини. Конкретну довжину спідниці кожна жінка обирає для себе сама, ясна річ: комусь пасує трохи нижче коліна, комусь так звана «французька» – на два пальці вище коліна.

Хочеться особливо підкреслити, що «два пальці» – це три сантиметри. Не 10. Не 20. Рівно три. Саме довкола цього самого коліна – із невеликими відхиленнями вгору чи вниз, слідуючи за модою чи особливостями фігури – і базується та сама «ділова» довжина.

Shutterstock

Ніякий, навіть найбільш суворий піджак так званого «секретарського» костюму не зможе виправдати коротку грайливу спідничку зі шліцем позаду. Костюми ці прийшли до нас у далекі 1990-ті як частина моди 1980-х.

Сьогодні вже майже всі ділові жінки знають, що 1980-ті скінчилися, і в діловому одязі також, але все ж і донині можна зустріти цей характерний силует.

Тут хочеться відзначити, що цей костюм не дарма отримав назву «секретарського»

Як правило, довжина спідниці зворотно залежна серйозності враження, яке ви справляєте. Така спідниця може бути у вашої секретарки – але не у вас. Втім, хороша відповідальна секретарка із кар’єрними амбіціями також навряд чи вдягне такий костюм.

Підбори

Ділове взуття не може мати підборів вище 5-6 сантиметрів. Дослівно це означає наступне: навіть якщо ви взули найцнотливіші у світі класичні нюдові човники, але в них підбори, скажімо, 9 см (через що вони, звісно ж, ще вигідніше підкреслюють ваші стопи та загальну лінію ноги) – це не взуття у діловому стилі.

Shutterstock

Можливо, п’ятисантиметрові підбори – не найвигідніші для вас, можливо, ви можете – і хочете – носити взуття на більш високих підборах, можливо, ви – багаторазовий призер забігу на шпильках, але це все не має значення.

Діловий етикет ясно каже: середні підбори. Без варіантів.

Декор та оголення

Подумки обміркуйте кожен кольоровий акцент, кожну прикрасу, кожен облягаючий елемент, кожен розріз та кожен сантиметр декольте – а чи потрібні вони особисто вам? Діловий гардероб придумано для того, щоб під час бізнес-переговорів ваш візаві максимально заглиблювався у сенс ваших слів, а не пронизував поглядами вашу напівпрозору блузку на предмет вдалих ракурсів. За великим рахунком, ви самі повинні бути зацікавлені в тому, аби вдягтися максимально стримано – якщо, звичайно, не запланували відволікти та заморочити бізнес-партнера, але ми такі варіанти не будемо розглядати.

Shutterstock

Зрозумілим є і природне бажання жінок добре виглядати завжди і всюди, зокрема і на роботі – і, на щастя, сьогодні мода пропонує для цього масу варіантів, що не використовують лобові сексуальні прийоми.

До ваших послуг витончений мінімалізм, елегантна класика, помірна реконструкція та інші стилі, що входять до зонтичного напрямку «інтелектуальна мода», покликаний акцентувати увагу на жінці перш за все як на особистості, а не на сексуальному об’єкті.

На цьому полі так само можна добитися захоплених поглядів – за цікавий силует, правильні пропорції, бездоганну посадку

Віддавайте перевагу простим гладким фактурам, дорогим тканинам, однотонним матеріалам та скромним – насправді скромним! – прикрасам.

Пост-скриптум

Звичайно, всі ці рекомендації мають сенс, якщо ви плануєте досягти успіху за допомогою ваших знань, талантів та здатностей, наполегливості та ділових якостей. Якщо ви робите ставку на ваші зовнішні дані – ігноруйте все, що тут написано. Навіть не так – не просто ігноруйте. Чиніть рівно навпаки.

Поділитися: