Досить відкладати: «Никогда-нибудь» Олени Рєзанової

701
Shutterstock
Як почати рухатися до життя своєї мрії і знайти на це гроші
«Никогда-нибудь»

Люди роками живуть в режимі «не на своєму місці, але не знаю, що з цим робити». Коли люди замислюють покинути все і слідувати за мрією, їх опосідають страхи й сумніви. Про те, як зрозуміти, куди рухатися і що допоможе зважитися на кардинальні зміни, – книга «Никогда-нибудь. Как выйти из тупика и найти себя» (Манн, Иванов и Фербер, 2018) фахівця у сфері кар’єрних стратегій Олени Рєзанової.

Книга заснована на особистому досвіді автора. Свого часу вона залишила роботу і разом із сім’єю переїхала до Франції, щоб жити як подобається і робити те, у що віриш. Запас грошей – на нову освіту і один рік життя. Кожен крок був сповнений сумнівів і страхів, але вони впоралися, знайшли себе і сьогодні живуть життям своєї мрії в Монако.


Малюючи дорожню карту пошуку себе і перезавантаження життя, Рєзанова закликає не чекати кращих часів, щоб робити те, що хочеться. Вона докладно розбирає шаблонні помилки про зміни, розповідає про перші кроки на шляху до мрії і ділиться корисними техніками.

Ілюзії сенсу і стабільності

Колесо життя набирає обертів, а ми всі сподіваємося, що одного разу воно зупиниться біля станції «Цікаве життя» і тоді вже почнеться все найпрекрасніше. Але потім приходить усвідомлення, що всі «коли-небудь» насправді були «ніколи-небудь», і колесо не зупиниться.

Вічна завантаженість створює ілюзію сенсу: ми постійно зайняті й робимо все як треба, але опиняємося не в тому місці, тому що в діях не було усвідомленості й не було часу замислитися про правильність напрямку.

Олена Рєзанова
Олена Рєзанова. elena-rezanova.com

Іноді людина потрапляє в «професійний тунель» – обмежується однією сферою й не розширює свій кругозір. Тому, коли випадає шанс щось змінити, вона поняття не має, чим хотіла б зайнятися.

Ще одна перешкода – пастка стабільності. Здається, що зміни принесуть у життя невизначеність і ми втратимо навіть те мале, що в нас є. Але гарантій немає ніде – кризи трапляються навіть на найбільш, здавалося б, стабільній роботі. Єдина стабільність в цьому житті – це ви самі, ваші емоції, впевненість і розвиток. Більше ви не контролюєте нічого.

«Поверь в это – сделай это!»: 5 кроків до реальних досягнень з книги Брайана Трейсі

Дорога до життя мрії. З чого почати?

1

Змініть «неможливе» на «важкодоступне»

Часто в нашій свідомості мрії перебувають у категорії неможливого. З таким підходом до них важко доступитися, але якщо зробити навіть крихітний крок у бажаному напрямку, ви прив’яже його до реальності. Дослідіть сферу, яка вас цікавить, подивіться оголошення, відвідайте місця, пов’язані з вашою «неможливою мрією» – так ви зробите її відчутною, а значить, і потенційно досяжною.

2

Відкривайте нові сфери

Якщо у вас немає конкретної мрії про інше життя, але ви жадаєте змін, хоч і не знаєте, чим хотіли б зайнятися, – занурюйтеся в нову тему. Щотижня відкривайте для себе щось нове – нехай це буде тренінг, онлайн-лекція або ще щось.

Складіть список того, чим вам було б цікаво зайнятися
Складіть список того, чим вам було б цікаво зайнятися. Shutterstock

Так пізніше ви зможете скласти список інтересів, альтернативних нинішній роботі, та присвятити себе їм.

3

Проведіть тест-драйв своєї мрії

Часом ідеальне життя залишається ідеальним лише у мріях. Побачивши його в реальності, багато хто може відчути розчарування. Спробуйте протестувати вашу мрію або предмет інтересу протягом відпустки або на вихідних. Знайдіть спосіб потрапити «за лаштунки» справи своєї мрії і зрозуміти, який вигляд має ваша мрія зсередини. Часом очікування не виправдовуються, зате ви, нічим не ризикуючи, змогли перевірити їх.

4

Дайте своїй роботі другий шанс

Коли життя йде не найкращим чином і робота не в радість, нам здається, що допомогти можуть лише кардинальні зміни.

Але іноді проблема зовсім не в сфері діяльності, а в форматі роботи і відчутті застою в житті

Спробуйте поглянути на все свіжим поглядом, попрацюйте по-іншому, наприклад, замість кабінетних нарад проконсультуйте знайомого. І може виявитися, що ви відкриєте нові переваги своєї нинішньої діяльності.

5

Складіть відкритий план

Для важливих життєвих змін неодмінно знадобиться план, але він обов’язково має бути гнучким, без зайвих деталей і не більше ніж на кілька місяців вперед. Адже якщо ви залишите його відкритим і будете вносити пункти у міру свого просування, то зможете уникнути переживань через незначне відхилення від курсу, що є неминучим, коли рухаєшся в незнайомому просторі.

Забезпечте собі фінансову безпеку, незалежно від успіху інших починань
Забезпечте собі фінансову безпеку, незалежно від успіху інших починань. Shutterstock

Як фінансувати пошуки себе

Цифри завжди лякатимуть, гроші будуть потрібні вже зараз, а пошуки себе вимагають часу.

Рєзанова описує два варіанти фінансування змін у своєму житті:

– накопичити грошей на «злітну смугу» і за рахунок заощаджень купити собі час на реалізацію задуманого, нову освіту і здійснення перших кроків до мрії;

– не кидати старе і плекати нове, тобто фінансувати пошуки себе за рахунок того, що ви вже вмієте робити. Можливо, деякий час доведеться ходити на нецікаву, зате стабільну і зрозумілу роботу, але так ви зможете забезпечити собі фінансову безпеку, незалежно від успіху інших починань.

Почати дізнаватися нове або вдосконалюватися можна вже зараз. Найкращі бізнес-івенти липня – у нашій добірці.

Поділитися: