
Люди роками живуть в режимі «не на своєму місці, але не знаю, що з цим робити». Коли люди замислюють покинути все і слідувати за мрією, їх опосідають страхи й сумніви. Про те, як зрозуміти, куди рухатися і що допоможе зважитися на кардинальні зміни, – книга «Никогда-нибудь. Как выйти из тупика и найти себя» (Манн, Иванов и Фербер, 2018) фахівця у сфері кар’єрних стратегій Олени Рєзанової.
Книга заснована на особистому досвіді автора. Свого часу вона залишила роботу і разом із сім’єю переїхала до Франції, щоб жити як подобається і робити те, у що віриш. Запас грошей – на нову освіту і один рік життя. Кожен крок був сповнений сумнівів і страхів, але вони впоралися, знайшли себе і сьогодні живуть життям своєї мрії в Монако.
Малюючи дорожню карту пошуку себе і перезавантаження життя, Рєзанова закликає не чекати кращих часів, щоб робити те, що хочеться. Вона докладно розбирає шаблонні помилки про зміни, розповідає про перші кроки на шляху до мрії і ділиться корисними техніками.
Ілюзії сенсу і стабільності
Колесо життя набирає обертів, а ми всі сподіваємося, що одного разу воно зупиниться біля станції «Цікаве життя» і тоді вже почнеться все найпрекрасніше. Але потім приходить усвідомлення, що всі «коли-небудь» насправді були «ніколи-небудь», і колесо не зупиниться.
Вічна завантаженість створює ілюзію сенсу: ми постійно зайняті й робимо все як треба, але опиняємося не в тому місці, тому що в діях не було усвідомленості й не було часу замислитися про правильність напрямку.
Іноді людина потрапляє в «професійний тунель» – обмежується однією сферою й не розширює свій кругозір. Тому, коли випадає шанс щось змінити, вона поняття не має, чим хотіла б зайнятися.
Ще одна перешкода – пастка стабільності. Здається, що зміни принесуть у життя невизначеність і ми втратимо навіть те мале, що в нас є. Але гарантій немає ніде – кризи трапляються навіть на найбільш, здавалося б, стабільній роботі. Єдина стабільність в цьому житті – це ви самі, ваші емоції, впевненість і розвиток. Більше ви не контролюєте нічого.
«Поверь в это – сделай это!»: 5 кроків до реальних досягнень з книги Брайана Трейсі
Дорога до життя мрії. З чого почати?
1
Змініть «неможливе» на «важкодоступне»
Часто в нашій свідомості мрії перебувають у категорії неможливого. З таким підходом до них важко доступитися, але якщо зробити навіть крихітний крок у бажаному напрямку, ви прив’яже його до реальності. Дослідіть сферу, яка вас цікавить, подивіться оголошення, відвідайте місця, пов’язані з вашою «неможливою мрією» – так ви зробите її відчутною, а значить, і потенційно досяжною.
2
Відкривайте нові сфери
Якщо у вас немає конкретної мрії про інше життя, але ви жадаєте змін, хоч і не знаєте, чим хотіли б зайнятися, – занурюйтеся в нову тему. Щотижня відкривайте для себе щось нове – нехай це буде тренінг, онлайн-лекція або ще щось.
Так пізніше ви зможете скласти список інтересів, альтернативних нинішній роботі, та присвятити себе їм.
3
Проведіть тест-драйв своєї мрії
Часом ідеальне життя залишається ідеальним лише у мріях. Побачивши його в реальності, багато хто може відчути розчарування. Спробуйте протестувати вашу мрію або предмет інтересу протягом відпустки або на вихідних. Знайдіть спосіб потрапити «за лаштунки» справи своєї мрії і зрозуміти, який вигляд має ваша мрія зсередини. Часом очікування не виправдовуються, зате ви, нічим не ризикуючи, змогли перевірити їх.
4
Дайте своїй роботі другий шанс
Коли життя йде не найкращим чином і робота не в радість, нам здається, що допомогти можуть лише кардинальні зміни.
Але іноді проблема зовсім не в сфері діяльності, а в форматі роботи і відчутті застою в житті
Спробуйте поглянути на все свіжим поглядом, попрацюйте по-іншому, наприклад, замість кабінетних нарад проконсультуйте знайомого. І може виявитися, що ви відкриєте нові переваги своєї нинішньої діяльності.
5
Складіть відкритий план
Для важливих життєвих змін неодмінно знадобиться план, але він обов’язково має бути гнучким, без зайвих деталей і не більше ніж на кілька місяців вперед. Адже якщо ви залишите його відкритим і будете вносити пункти у міру свого просування, то зможете уникнути переживань через незначне відхилення від курсу, що є неминучим, коли рухаєшся в незнайомому просторі.
Як фінансувати пошуки себе
Цифри завжди лякатимуть, гроші будуть потрібні вже зараз, а пошуки себе вимагають часу.
Рєзанова описує два варіанти фінансування змін у своєму житті:
– накопичити грошей на «злітну смугу» і за рахунок заощаджень купити собі час на реалізацію задуманого, нову освіту і здійснення перших кроків до мрії;
– не кидати старе і плекати нове, тобто фінансувати пошуки себе за рахунок того, що ви вже вмієте робити. Можливо, деякий час доведеться ходити на нецікаву, зате стабільну і зрозумілу роботу, але так ви зможете забезпечити собі фінансову безпеку, незалежно від успіху інших починань.
Почати дізнаватися нове або вдосконалюватися можна вже зараз. Найкращі бізнес-івенти липня – у нашій добірці.