Досвід тих, хто став успішним: як стати лідером у сучасному цифровому світі

921
K.Fund Media
Життя прискорюється та змінюється. Якщо Facebook знадобилося 8 років для того, щоб стати всесвітньо відомим, то Uber з аналогічною задачею впорався усього за два роки

Як стати лідером у динамічному сьогоденні, обговорювали на Київському міжнародному економічному форумі. K.Fund Media зібрав для вас найцікавіші тези панельної дискусії «Нові лідери у цифровому світі», щоб ви точно нічого не пропустили.

Ольга Гуцал, засновниця групи компаній «Каміон-Ойл»

Бути стартапером у 55 – аномалія, але жадібність і марнославство допомагають розвиватися

Жадібність не дає мені зупинитися, а марнославство – несе думки про старість і онуків, які запитають: «Бабусю, бабусю, що ти зробила в житті?», а я відповім: «Я просто перевернула не одну індустрію!».

Коли я починала 25 років тому, не було людини, у якої була б автівка, але вона не знала б, яке масло потрібно в неї залити. Сьогодні я знаю лише кілька людей, які в курсі, яке масло залито в їхню автівку. І ця зміна відбулася усього за 25 років!

Онлайн-бізнес — це перехід від «Вас багато, я одна», до «Нас багато, ви одні». Сьогодні потрібно ще вигадати, як звернути увагу клієнта на вас серед конкурентів.


Ілля Лаурс, голова венчурного фонду Nextury Ventures

Найважливіше для нового лідера – цифрова грамотність і емоційний інтелект

Сьогодні цифрова грамотність для будь-якої людини по важливості — те саме, що звичайна грамотність. Прірва, що відділяє людей, які володіють цифровою грамотністю, від тих, хто нею не володіє, навіть більша, ніж між письменними і не письменними людьми.

Людина, яка не володіє цифровою грамотністю — точно не лідер, тому що її ефективність у 10, 100 або навіть 1000 разів нижча, ніж  людей, яких вона веде за собою.

Не завжди люди приймають рішення раціонально, набагато частіше переважає емоційна складова. А значить, справжній лідер повинен мати розвинений емоційний інтелект, який дозволить йому говорити однією мовою з підлеглими і замовниками.


Валерія Павліковська, партнерка швейцарської бізнес-школи IMD (International Institute for Management Development)

За останні роки хто тільки не критикував класичну бізнес-освіту

Сьогодні лідери хочуть здобувати освіту, а бізнес-школи змінюються. За останні три роки вийшли на перший план два типи запитів: цифрова трансформація бізнесу та інструментарій для неї.

У рамках цифрової трансформації важливо розуміти, яка конкретно логіка стоїть за ширмою тих технологічних проривів, що відбуваються у світі. Також не зайве — зрозуміти, які бізнес-моделі існують і як не потрапити в ті 90% компаній, які провалюються у своїх спробах трансформуватися.

Сьогодні цикл життя програм став коротшим, і 25-35% інформації необхідно оновлювати на регулярній основі.


Андрій Булах, керуючий партнер «Делойт» в Україні

Пошук більш високої цілі для бізнесу дає можливість добиватися більш високих результатів

Для кожної окремо взятої компанії або людини необхідно пройти еволюцію свідомості. Я щиро вважаю, що залучення людей у щось більше, ніж сума доларів. Необхідне емоційне захоплення!

Я великий прихильник наявності більш високої мети і корпоративної культури, яка побудована навколо неї.


Ярослав Ажнюк, CEO і співзасновник компанії Petcube

Нам казали, що ми божевільні! Ну хто за 200$ купить лазер для кота?

Нас, співзасновників — троє. Ідея спала на думку моєму другові, його пес постійно гавкав. Він зробив камеру, для того, щоб стежити за псом, перебуваючи на роботі. Згодом до камери «прикрутили» лазер, для того, щоб гратися із собакою. Сьогодні ми випускаємо два девайси — це камера з лазером і камера з годівничкою. Зараз ми працюємо над проектом, який дозволить розуміти, що відчувають тварини, а місія — підключити тварин до інтернету і дати їм голос. Ідея божевільна! Але в нас інвестували.

Висновок: у світі немає браку капіталу, зате є брак амбіцій та ідей. Це — про лідерство. Найбільша конкуренція — конкуренція за таланти. Чому Google або SpaceX успішні? Вони говорять про фантастичні речі — полетіти на Марс, організувати всю інформацію в світі. Люди, які все життя мріяли про польоти на Марс, будуть хотіти працювати там до смерті.

Поділитися: