Досвід підказує: п’ять причин, чому США бачать у Huawei загрозу нацбезпеці

328
www.xda-developers.com
Американські спецслужби вже намагалися зламати телеком-виробника, вивчили минуле керівництва, але все одно виходять з власного досвіду

Влада США бачить загрозу національній безпеці в китайському виробнику телеком-обладнання Huawei, просто тому що не може достовірно переконатися в нешкідливості його намірів.

Американський уряд має, як мінімум, п’ять причин сумніватися в безпечності китайського виробника:

1

Невдалий злом системи Huawei

Співробітники американських спецслужб намагалися самостійно зламати систему компанії, але не впоралися із надто складним шифруванням. Про це сказано в документі колишнього розвідника Едварда Сноудена, який раніше публікували в New York Times.

«Іронія полягає в тому, що вони роблять з нами те саме, чим, відповідно до їх звинувачень, займається китайська влада через нас», – прокоментував тоді генеральний директор Huawei.

2

«Шпигунське» минуле керівників Huawei

У минулому засновник і гендиректор Huawei Рен Женфей був інженером Народно-визвольної армії Китаю, а в 1982 році він брав участь у з’їзді Комуністичної партії Китаю.

гендиректор Huawei Рен Женфей
life.ru

За часів президентства Барака Обами Конгрес США провів розслідування і дійшов висновку, що Рен Женфей, ймовірно, був і залишається високопоставленим китайським шпигуном. У доповіді Білого дому також сказано, що голова правління Huawei Сунь Яфанг працювала в Міністерстві державної безпеки Китаю, хоча китайський телеком-виробник це заперечує.

3

Особистий досвід США

Політика американської влади, спрямована проти китайських виробників, заснована на її власному досвіді: США неодноразово використовували американські компанії у своїх інтересах.

Як продовжує Bloomberg з посиланням на документ Сноудена, Агентство національної безпеки США «подякувало» AT&T, найбільшому телеком-оператору Америки, за «надзвичайну готовність допомогти» в прослуховуванні необхідної інформації.

4

Конкуренція на ринку 5G

Huawei має намір стати провідним гравцем на ринку мобільного зв’язку 5G: виробник уже вклав $600 млн і планує додатково інвестувати $800 млн цього року. Компанія готова побудувати інтернет п’ятого покоління в усьому світі – за винятком США.

Американські регулятори заборонили найбільшим мобільним операторам і телеком-компаніям США – AT&T, Verizon, T-Mobile і Sprint – використовувати обладнання Huawei для будівництва мережі 5G через потенційну загрозу нацбезпеці.

Китайські спецслужби можуть через телеком-обладнання стежити за дзвінками, листами та електронними повідомленнями американців, стверджує член Сенату США республіканець Чак Грасслі.

Чак Грасслі
rubic.us

«Я не можу озвучити назву, але вона починається на «H» і закінчується «WEI». Його участь страшенно лякає мене», – член Сенату США республіканець Чак Грасслі.

Крім загрози нацбезпеці, влада США бентежиться, що мобільним операторам може не вистачити грошей на будівництво чотирьох окремих мереж 5G.

У результаті Китай отримає шанс випередити США в гонці нових технологій, повідомили Bloomberg два анонімні джерела, які працювали над меморандумом Ради національної безпеки США.

5

Бреши в безпеці, які неможливо знайти

У 2010 році Huawei відкрив центр оцінки кібербезпеки Cell, розташований у місті Банбері (північ Англії, Великобританія). Співробітники Huawei під наглядом співробітників британської розвідслужби вивчають програмне забезпечення щодо наявності «дірок».

Влада США впевнені, що знайти «лазівки» можна лише в тому випадку, якщо знати, де саме їх слід шукати. «Дірки» в системі безпеки можуть виникнути ще на етапі досерійного виробництва або на фабриці.

Huawei – не єдиний китайський виробник, який постраждав від упередження американських регуляторів. Президент США Дональд Трамп заблокував угоду між Broadcom і Qualcomm теж через загрозу нацбезпеці.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: