Достукатися до сердець: 4 ознаки хорошої ідеї соціального проекту

856
facebook.com
На прикладі кейсів CEO Gres Todorchuk PR Ярослави Гресь

10 вересня в інноваційному парку Unit.City пройшла перша зустріч із серії івентів «WoManagers: світові проекти українок». В рамках заходу планується серія зустрічей, на яких визнані та успішні Women Managers поділяться своїми історіями, щоб надихнути інших почати свою справу і не боятися очолити свій бізнес.

На першій зустрічі виступила Ярослава Гресь, CEO Gres Todorchuk PR, єдиного українського PR-агентства, яке займається виключно соціальними проектами. На прикладах успішних кейсів агентства Gres Todorchuk PR Ярослава описала головні ознаки «хорошої ідеї» соціального проекту.

K.Fund Media записав головні ідеї виступу спікера.

Хороші ідеї

Хороша ідея будь-якого проекту чи бізнесу завжди проста. Її можна легко оцінити: опишіть її одним реченням. До того ж вона обов’язково має бути пов’язана із вашим бізнесом. Дуже часто великі компанії масово висаджують дерева чи проводять конкурси дитячих малюнків, але пояснити, чому саме дерева чи малюнки, абсолютно неможливо.

Ознаки «хорошої ідеї» соціального проекту

1

Cвоєчасна

На неї є соціальний запит, це те, що потрібно саме зараз. Яскравим прикладом своєчасної ідеї є благодійний проект «Щирі». У його рамках було створено календар із українськими зірками в автентичних костюмах для збору коштів на потреби волонтерського руху. Проект «Щирі» з’явився на початку активної фази подій під час Революції Гідності. У той час, коли люди відчували піднесення і прагнули знайти своє коріння, зрозуміти, хто вони такі і що їх об’єднало.

Олена Рева та Наталія Каменська
Олена Рева та Наталія Каменська. womo.ua

«Ми відшукали автентичні костюми і показали, що український костюм може бути дуже сексуальним, дуже сучасним і може звучати актуальним зараз, хоча цим речам понад 100 років», –  розповідає Гресь. «Щирим» вдалося зібрати 200 тис. грн протягом 24 годин. Пізніше у проекту з’явилося багато клонів, але чим далі вони були від часу його запуску, тим менш актуальною ставала ця ідея, бо вона вже була яскраво розкрита.

2

Cмілива

Проект Uncounted since 1932- Непораховані із 1932 року, організований для Української Академії Лідерства, висвітлює трагедію геноциду українського народу у 1932-1933 роках. Перед проектом постав сміливий виклик: актуалізувати питання української трагедії та жахів Голодомору на глобальному рівні. Gres Todorchuk PR обрали мову, зрозумілу для всіх – мову їжі.

facebook.com/grestodorchuk

Студенти Української Академії Лідерства навпроти Європарламенту у Брюсселі годували перехожих супом із шишок, хлібом та млинцями із трави – стравами, які готували українці під час Голодомору. Усім було зрозуміло, що таку їжу неможливо вживати, і з жахом слухали історії про сім’ї, які під час Голодомору їли лише ці страви.

3

З інсайтом

Працює з тим, що не виказано, та про що усі думають, але відкрито не говорять.  Ролик «Старі речі та сучасні діти», створений для DEC life school, набрав 2 млн переглядів без жодних витрат на просування. В основі лежить дотепна ідея дати сучасним дітям 10 предметів із минулого і запитати, навіщо вони потрібні. Відповіді дітей викликали сміх, а ролику вдалося у легкій формі продемонструвати головний інсайт: ми відчуваємо, що знання, які ми даємо дітям, в принципі, не релевантні, бо життя змінюється, а система освіти – ні.

facebook.com

Речі минулого символізували застарілі знання і освіту, яку діти також не мають уявлення, як застосовувати. Люди зреагували, бо усі нарешті усвідомили цю проблему. Тобто до цього усі думали про неї, але ніхто про це не говорив.

4

Глобальна

Ідея стосується проблем в усьому світі і навіть, якщо ви говорите з людиною з іншої країни, їй цікаво, і вона вас розуміє. Прикладом глобальної ідеї є ролик «Тиха опера» , створений для Благодійного фонду «Відчуй», який допомагає людям із порушенням слуху. Тож перед Gres Todorchuk PR постало завдання актуалізувати тему перевірки слуху. Ідея «Тихої опери»: в Національній опері України під час опери «Набукко» на дві хвилини зник звук. Після того до здивованих глядачів вистави у темряві і тиші звернулися організатори проекту і сказали, що кожен десятий у цій залі, можливо, втрачає слух.

Gres Todorchuk PR

Вони чули тишу, адже три мільйони українців мають проблеми зі слухом і не можуть знайти в собі сили про це говорити. Цей ролик погодились розмістити у себе усі світові спільноти людей із вадами слуху. Тож ідея пройшла перевірку на глобальність.

 

Читайте також: Ярослава Гресь: 10 порад, як збудувати особистий бренд

Поділитися: