Дорогі боси: IT-компанії витрачають мільйони на покриття витрат керівництва

689
www.flickr.com/photos/jdlasica
Найдорожчим став Марк Цукерберг ($8,9 млн), трохи дешевше коштували Шеріл Сендберг ($2,7 млн) і Джефф Безос ($1,6 млн)

Технологічні корпорації на кшталт Facebook, Salesforce і Amazon витрачають щорічно мільйони доларів, щоб оплатити транспортні витрати і особисту охорону своїх топ-менеджерів, повідомив CNBC.

Forbes вітає: 11 IT-підприємців, які стали у 2018-му мільярдерами

1

Марк Цукерберг

У 2017 році глава Facebook Марк Цукерберг коштував компанії $8,9 млн – на 53% більше, ніж у 2016 році. З цієї суми $7,3 млн пішло на особисту охорону, $1,5 млн – на приватний літак.

У липні Facebook збільшив суму витрат на утримання Цукерберга до $10 млн. Марку було потрібно більше охорони через візити до Конгресу США і Європейського парламенту у зв’язку зі скандалом навколо Facebook і компанії Cambridge Analytica.

2

Шеріл Сендберг

У 2017 році безпека операційного директора Facebook Шеріл Сендберг коштувала компанії $2,7 млн ​​– видатки практично подвоїлися за два роки.

Шеріл Сендберг
commons.wikimedia.org

3

Джефф Безос

Генеральний директор Amazon Джефф Безос, може, і найбагатша людина в світі, але витрати на його безпеку покриває компанія – понад $1,6 млн на рік. При цьому Безос дуже поміркований у витратах: з 2009 року охорона гендиректора навіть подешевшала (тоді сума становила $1,7 млн).

4

Ларрі Еллісон

Засновник і глава ради директорів Oracle Ларрі Еллісон витрачає щорічно $1,5 млн корпоративних коштів на безпеку. Для порівняння: в минулому році компанія витратила лише $103,5 тис. на безпеку свого гендиректора Марка Херда.

5

Марк Беніофф

У 2017 році компанія Salesforce витратила понад $1,3 млн на охорону свого генерального директора Марка Беніоффа.

6

Сундар Пічаї

Генеральний директор Google Сундар Пічаї коштував материнській компанії Alphabet $683,5 тис. у минулому році. 93% суми витратили на безпеку й особистий транспорт.

Сундар Пічаї
www.reuters.com

7

Тім Кук

У 2017 році глава Apple Тім Кук витратив $224,2 тис. корпоративних коштів на особисту охорону і $93,1 тис. на приватні перельоти.

8

Пол Джейкобс

IT-компанія Qualcomm виплачує гендиректору Полу Джейкобсу так званий пакет «усе включено». У 2017 році компанія витратила на нього $291,8 тис., у тому числі $152,9 тис. на корпоративні перельоти. Решта пішло на безпеку, страховку і витрати домашнього офісу.

9

Джіні Рометті

Генеральний директор IBM Джіні Рометті витратила торік близько $177,4 тис. корпоративних коштів на особисті перельоти. Інші корпоративні виплати покривали її витрати на особисту охорону, відвідування родиною корпоративних заходів тощо.

Джіні Рометті
fortune.com

Попереду всієї планети: топ-20 найдорожчих IT-компаній у світі.

Багатше нікуди: ТОП-15 найбагатших мільярдерів світу у сфері IT.

Поділитися: