Доповнена реальність: як віртуальні офіси змінять умови праці

298
Shutterstock
Для роботи вистачає лише пари віртуальних окулярів та простору, достатнього, аби розмахувати руками

Ви досі мрієте про окремий кабінет із красивою панорамою? Не варто. Скоро ви зможете мати робоче місце, в якому розміри кабінету, безлад та рівень приватності будуть залежати тільки від вас, тому що побачити його зможете тільки ви.

Від гри до офісу

На ранньому етапі свого розвитку доповнена (AR) та віртуальна (VR) реальності використовувалися найчастіше в ігровій сфері. Але Pokémon Go та Superhot – це лише передвісники майбутніх можливостей використання розумних окулярів. Згодом вони стануть потужнішими та зручнішими.

Більшість VR-розробників вважають, що розквіт чекає на VR-технології саме в галузі організації простору робочого місця.

Shutterstock

Уявіть собі: ви приходите до офісу, берете клавіатуру з полиці, знаходите вільне місце, одягаєте окуляри і перед очима постає ваш умовний кабінет.

Праворуч від вас знаходиться полиця з програмами та закладками для частого використання. Витягуєте одну з них, кладете її на підлогу і перед вами розгортається повномасштабна модель автомобілю, над проектуванням якого ви працюєте. На стіні прикріплено всі електронні замітки в тому вигляді, в якому ви їх залишили ввечері попереднього дня. Ліворуч від вас висять шість віртуальних екранів, що відтворюють вікна браузера, біржові новини та стрічку Twitter. Ви запитуєте у Siri нову пошту і перед вами з’являються всі повідомлення. Але все це бачите тільки ви, а навколишні – вас в окулярах і за клавіатурою.

Перезавантаження

Повна зміна умов праці станеться із плином часу. Але вже на перших порах сама можливість нашаровувати електронну інформацію та об’єкти на реальний світ дозволить зробити роботу швидшою та ефективнішою. Тому програмне забезпечення, що дозволяє створювати VR робоче місце, створюють і великі компанії Facebook, Microsoft, і стартапи – Meta і Magic Leap, і навіть компанії, що не мають стосунку до Кремнієвої долини, такі як Boeing і Bosch. Крім того, вони намагаються вгадати майбутнє AR, яке настане, коли VR-офіси стануть повсякденністю, слова «документи» та «файли» – архаїзмами, а ділові зустрічі на гру із багатьма користувачами.

Як доповнена віртуальна реальність змінює сферу громадського харчування?

Ось тоді на нас і чекають справжні зміни, схожі на ті, які привели до появи Instagram, коли всі стали використовувати фотокамери. Або інший приклад: постійне підключення до GPS породило Uber. Також AR подарує нові способи справлятися із робочими завданнями.

Від ізольованості врятує команда

Існують побоювання, що AR призведе до підвищення ізольованості людей. Але насправді необхідність в команді нікуди не подінеться. Колективна робота в AR дозволить обмінюватися інформацією у більш зручні способи, ніж через електронну пошту та Slack. Необхідність зустрічатися віч-на-віч нікуди не зникне, але, можливо, обмежиться зустрічами із метою випити разом кави.

Shutterstock

На робочому ж місці все, що вам потрібно – це пара окулярів і простір, достатній для маніпуляцій руками. А також нові способи повідомляти тілесними рухами щось на кшталт: «Ох, я зараз зосереджено працюю над цим дуже важливим діловим завданням!» – на той випадок, якщо повз проходитиме начальник.

 

За матеріалами: Wired
Поділитися: