Допомагай та подорожуй: 4 міжнародних програми волонтерства

1199
Shutterstock
Підбірка програм від гуманітарних місій до медицини

Волонтерство – це добровільна та неприбуткова діяльність, що допомагає поєднати приємне із корисним: побачити світ, отримати досвід роботи та допомогти іншим.

З’єднуючою ланкою між тими, хто потребує допомоги і тими, хто бажає допомогти, виступають установи, що організовують волонтерські програми. Вони допомагають у отриманні візи, логістиці, технічних та комунікаційних питаннях, а часом навіть супроводжують вас протягом усієї волонтерської діяльності.

K.Fund Media підготував підбірку волонтерських програм у інших країнах.

Міжнародний комітет Червоного Хреста

Міжнародна гуманітарна організація, що надає допомогу та захист постраждалим під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій.

Волонтерство в рамках Міжнародного комітету Червоного Хреста передбачає різні види діяльності: гуманітарна допомога, допомога людям похилого віку, надання першої медичної допомоги, освітня діяльність та ін.

Международный комитет Красного Креста
MKKK

Вимоги: залежно від позиції волонтера іноді вимагається наявність спеціалізованих навичок (надання першої медичної допомоги, викладання, водійське посвідчення). Волонтерами можуть стати люди, що досягли 16-річного віку (залежно від позиції та країни).

Умови участі: щоби стати волонтером Червоного Хреста, необхідно зв’язатися із локальним комітетом обраної країни та подати заявку у них на сайті. Там же можна знайти перелік можливих позицій або, вказавши сферу своїх інтересів та навички, обрати із запропонованих опцій.


Волонтери ООН

Програма спрямована на розвиток та встановлення миру і функціонує під керівництвом Програми розвитку ООН (UNDP). Найбільш затребувані напрямки: проектний менеджмент, право, політологія, комунікації, технології, адміністрування та медицина. Також можна знайти позиції в сфері захисту дітей, біженців, прав людини, інформаційного менеджменту, логістики, моніторингу та оцінки, гуманітарної допомоги.

Волонтеры ООН
ООН

Вимоги: волонтер повинен мати закінчену вищу освіту та два роки досвіду роботи в галузі, досягти віку 25 років, володіти однією з офіційних мов організації (англійською, французькою або іспанською).

Умови участі: програма не передбачає заробітної плати, але організація покриває витрати, пов’язані з поїздкою (віза, переїзд, страховка, проживання, харчування та кишенькові витрати). Тривалість проекту може бути від 2 місяців до 4 років. Для участі необхідно подати заявку на одну з актуальних позицій або зареєструватися в системі та очікувати запрошення на відкриту вакансію.


European Volunteer Service

Міжнародна програма волонтерства, яка фінансується Європейською комісією, надає можливість молодим людям, які проживають в європейських країнах, стати волонтерами в громадських організаціях та державних установах в галузі культури, мистецтва, спорту, соціальної діяльності, медіа та комунікацій, захисту навколишнього середовища та освіти.

European Volunteer Service
European Volunteer Service

Вимоги: учасниками програми можуть стати молоді люди у віці 18-30 років. Програма не очікує від учасників завершеної вищої освіти або спеціалізованих навичок, крім обумовлених конкретним видом діяльності. Виходячи з особливостей проекту, деякі організації висувають вимогу про країну походження волонтера.

Умови участі: На платформі EVS можна знайти проект і організацію для волонтерства відповідно до галузі, тривалості, країни та податися на конкретний проект. Тривалість участі в програмі варіюється від двох місяців до року. Всі витрати, пов’язані з поїздкою (переліт, житло, їжа та кишенькові витрати), покриваються програмою. Волонтерство передбачає роботу в приймаючій організації 5 днів на тиждень, не більше 40 годин.


AIESEC

Міжнародна молодіжна неприбуткова організація, покликана розвивати лідерські якості молоді через культурний обмін, стажування та волонтерство в інших країнах. Всі програми AIESEC, в тому числі волонтерства, спрямовані на досягнення 17 цілей Сталого розвитку ООН: якісної освіти, гендерної рівності, економічного розвитку, навколишнього середовища і т.д.

AIESEC
AIESEC

Вимоги: учасниками програми волонтерства можуть стати люди у віці 18-30 років без спеціалізованої освіти та навичок, за винятком передбачених самим проектом. Також необхідно володіти англійською мовою рівня не нижче Intermediate.

Умови участі: Організація представлена ​​в 122 країнах, Тривалість проекту – 6 тижнів. Волонтер працює 25-35 годин на тиждень. Учасник самостійно покриває витрати, пов’язані з поїздкою, а обов’язковий внесок організації у розмірі 3000 грн покриває витрати на житло і харчування, які надасть приймаюча сторона. На порталі AIESEC можна обрати цікаву програму згідно з критерієм країни (організація представлена ​​в 122 країнах), дат і спеціалізації проекту. Рішення про затвердження кандидатури приймається після проходження інтерв’ю.


Читайте також: 5 причин попрацювати безкоштовно та відправитися вивчати Африку

Поділитися: