Домкрат для настрою: 8 лайфхаків з автобіографії Еллен Дедженерес «А найкумедніше, що…»

197
elle.co.jp
Секрети щастя американської королеви стендап-комедії

У 1982 році телеканал Showtime назвав її найсмішнішою людиною у США. Артистка Еллен Дедженерес за свій внесок у розважальну індустрію отримала 20 премій «Вибір народу» та 30 «Еммі» (а це більше, ніж будь-хто інший). Її шоу, яке вперше вийшло на екрани у 2003 році, є однією із найпопулярніших програм на американському телебаченні. Вона, серед іншого, благодійниця, веганка та, подейкують, п’ятнадцятиюрідна сестра герцогині Кембриджської Кетрін. А ще одна з найбагатших майстринь стендапу в світі: минулого року її статки, за підрахунками Forbes, сягнули $77 млн.

Але шлях на алею слави для Дедженерес був небезпроблемним.


Коли наприкінці 1990-х вона публічно зізналася Опрі Вінфрі, що лесбійка, її програму на каналі ABC зняли з ефіру. Після цього вона майже три роки була без роботи, але не здалася і повернулася на екрани вже як активна учасниця ЛГБТ-руху. Вимушена перерва у кар’єрі не була безплідною.

Саме тоді у неї виникла ідея написати книгу

«Я читала інші книги. Багато-багато книг. Ну точно більше, ніж сім. Писати книгу – це майже так само, як читати, тільки вам за це ще й платять і ви не так швидко дізнаєтеся, що там буде на наступній сторінці. Це тримає вас у напрузі, бо ви й гадки не маєте, куди воно вас врешті заведе», – розповідає вона у автобіографії «А найкумедніше, що…» (The funny thing is…, 2003), з якою вона рекомендує ознайомитися кожному, хто збирається взятися за написання своєї власної, але – увага! – тільки не за кермом.

Ось кілька секретів щастя від жінки, яка не на жарт заробляє тим, що підіймає іншим настрій.

1

Будьте люб’язними з іншими

Хай навіть вам не хочеться бути такими з деякими неприємними вам людьми. Будьте добрими, привітними та виявляйте повагу, навіть якщо вони поводяться з вами негарно. Таким чином ви не опуститеся до їхнього рівня. А ще: ніщо так не дратує самозакоханих гівнюків, як люди, які з ними попри все люб’язні.

2

Чистіть між зубами зубною ниткою

Щодня. Ця процедура сприятиме здоров’ю ясен і допоможе вам почуватися більш упевнено, коли ви їстимете щось, що важко піддається, як-от кукурудзу на качанах.

3

Намагайтеся щодня проводити якийсь час у тиші

Я знаю, як це непросто. Спокій майже неможливий, коли поруч телевізор, радіо, дітлахи, повітряні мітли, гвинтокрили, дорожній рух, собаки, які гавкають, бабуся, що кричить на задньому сидінні «Годі чистити між зубами! Ми через тебе розіб’ємося!!!».

Авжеж, знайдеш тут час посидіти в тиші!
Авжеж, знайдеш тут час посидіти в тиші! Shutterstock

Спробуйте це все відкласти і прислухатися до себе. Тому що серед цієї какофонії дуже легко забути про своє Я. Перегукуйтеся з Я щодня. Ну хоча б на Новий рік.

4

Робіть вправи. Будь-які рухи – це вже непогано

Розтягування підтримуватиме у формі ваші кінцівки, сповнюватиме вас енергії, продовжуватиме молодість. Моя улюблена вправа – це проходити півтора квартали до кондитерської за цукерками. Звідти я викликаю таксі, яке везе мене додому (тому що важливо мати почуття міри й не докладати занадто багато зусиль до фізичних тренувань).

Кумедні мільйонери: 7 найбагатших коміків

5

Пийте воду. Якомога більше води

Я, наприклад, без цього узагалі не можу. Мій улюблений спосіб пити воду – налити її у спеціальний лоток для морозильника, який зробить з неї льодяні кубики, а потім занурити один із них у склянку з шотландським віскі. Ну що, спробуємо?

Поки ми посьорбуємо напій, розповім дещо: я знала, що напишу цю книгу, тому що завжди любила писати, особливо курсивом – з усіма цими петельками й іншим причандаллям. Я хотіла написати усю цю книгу великими літерами, щоб у вас склалося враження, ЩО Я КРИЧУ ВЕСЬ ЧАС. МЕНІ ПОДОБАЄТЬСЯ ІДЕЯ КРИЧАТИ У ГОЛОВАХ ІНШИХ ЛЮДЕЙ. ТАК Я ПОЧУВАЮСЯ МОГУТНЬОЮ.

Написати книгу – не хухри-мухри. Може, віски допоможе?
Написати книгу – не хухри-мухри. Може, віски допоможе? Shutterstock

Це, знаєте, не хухри-мухри – написати книгу. Я й не підрахую,скільки разів бралася за цю справу, потім моя ручка раптом ламалася, а чорнило густо й невблаганно розтікалося по моїй сорочці.

І це не дивно, я ж стільки випила! Я випила так багато, що ледве здатна годувати дитину. Саме так я називаю себе, коли сп’янію, – Дитина. Добре, годі вже пити. Повернімося до рецептів щастя

6

Головне в житті – баланс

Він – як гойдалка. З одного боку сидить Давати, з іншого – Брати. Давати завис собі у повітрі й гукає Брати: «Агов! Я тут, нагорі!», на що той відповідає: «І що з того?» Давати: «Я тебе ненавиджу. Ти тільки й робиш, що забираєш». Брати: «А ти тільки й робиш, що віддаєш, бо в тебе у голові кізяки!», – й різко встає з гойдалки. Давати падає вниз. Брати стає ніяково, він підбігає до Давати, щоб дізнатися, чи все з ним гаразд, потім вони обіймаються й просять вибачення одне в одного, що були такими егоїстами. Отже, як бачите, нам всім потрібен баланс.

7

Зведіть стрес до мінімуму

Коли я виснажена, у мене стрес. Але коли я розслаблена, – оу, це геть інша справа. Життя дійсно буває важким.

Якісь миттєвості – скажімо, аварія, – можуть повністю змінити настрій

Спершу все нормально, ви вдома, вам затишно, ви дивитеся улюблені програми. Потім виявляється, що у вас от-от скінчиться морозиво. Щоб поповнити запаси, ви вискакуєте на вулицю у найближчий супермаркет, наспівуючи яку-небудь мелодію, що засіла у голові. БУМ!

І нащо мені ті стреси? Залишуся краще вдома
І нащо мені ті стреси? Залишуся краще вдома. Shutterstock

Вас збиває якийсь придурок. Чого він, питається, там стояв? Там був стоп-знак, а не червоне світло! А потім вас бомбардують усіма цими запитаннями: «У вас є страховка?», «Ви вживали алкоголь?», «Чому ви в піжамі?», Ох, вже й допитливі ці люди! Не дивно, що я так люблю посидіти вдома. Там надворі справжнісінькі джунглі.

8

І наостанок: менше дивіться у дзеркало

 

Поділитися: