Догрався: Ілон Маск отримав позов від SEC за звинуваченням у шахрайстві

416
www.flickr.com/photos/nasakennedy
Регулятор вимагає відсторонити його від керівництва Tesla і заборонити керувати публічними компаніями

Голослівні заяви Ілона Маска про наміри зробити компанію Tesla приватною, викупивши всі акції по $420, вилізли йому боком. Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) звинуватила мільярдера в шахрайстві і зажадала усунути його від керівництва компанією, повідомив The Verge.

Паралельно компанію покинув ще один топ-менеджер, вже шостий за місяць. Старший директор з виробництва та якості Антуан Абу-Хайдар (Antoin Abou-Haydar) перейшов на посаду віце-президента за якістю в китайському стартапі Byton.

Reuters: правління Tesla не знає, звідки у Ілона Маска гроші на викуп компанії

Комісія з цінних паперів подала позов до федерального суду Південного округу Нью-Йорка і зажадала заборонити Маску займати керівні посади в публічних компаніях.

Як заявили представники прокуратури, «Маск навіть не обговорював умови угоди, в тому числі ціну, в тому числі з потенційними інвесторами». В SEC впевнені, що твіт Маска про наявність фінансування був «помилковим і таким, що вводить в оману», як і наступні його заяви.

«Маск не зробив нічого, щоб упевнитися, чи готові всі поточні інвестори залишитися з Tesla як приватною компанією через« фонд спеціального призначення», – додав американський регулятор.

SEC
www.reuters.com

Сам Маск назвав дії SEC необгрунтованими і висловив своє розчарування з цього приводу. За його словами, він завжди діє в «інтересах правди, прозорості та інвесторів».

«Чесність – найважливіша цінність у моєму житті і факти свідчать, що я жодним чином її не скомпрометувала», – підкреслив поки ще глава Tesla.

Проти його слів говорить його власна поведінка. Спочатку Ілон Маск привернув Goldman Sachs і Silver Lake до оформлення викупу акцій Tesla, а потім різко передумав.

Прокурори заявили, що твіт Маска від 7 серпня мав наслідками різке подорожчання Tesla, підвищивши доходи інвесторів. Однак в наступні тижні все змінилося з точністю до навпаки, і акціонери зазнали збитків.

Звинувачення цитує лист Маска раді директорів Tesla про «постійні атаки спекулянтів» і «шкоду нашому цінному бренду» – і бачить в ньому не прагнення побороти біржових спекулянтів, а спроби маніпулювати ціною акцій.

Поділитися: