Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала ігрову залежність людини психологічним захворюванням. Організація внесла термін до оновленої Міжнародної класифікації хвороб (ICD), у якій тепер серед захворювань є й «ігровий розлад», повідомив The Verge.
ВООЗ виділяє три головні ознаки ігрової залежності, які протягом року виявляються у хворого:
1) беззастережне надання переваги грі перед іншими видамами діяльності (зустрічам з друзями і т.д.);
2) хворий не припиняє грати навіть тоді, коли його одержимість негативного позначається на житті (став гірше виконувати свою роботу або рідше зустрічатися з друзями);
3) залучення у гру негативно позначається на відносинах з оточуючими.
Однак визначення ВООЗ не можна назвати остаточним через відсутність медичного висновку. Багато експертів досі сумніваються в існуванні такої хвороби, тому вимагають провести додаткові медичні дослідження, зазначає The Verge.
Робота мрії: як воно – бути професійним геймером
За словами члена ВООЗ Володимира Позняка, ініціатора класифікації ігрової залежності, ВООЗ просто «стежить за трендами і подіями, наявними в суспільстві і професійному середовищі».
Психолог Ентоні Бін вважає нові критерії занадто широкими і розпливчастими, що не розрізняють м’які й важкі форми психологічного захворювання, а значить ігрову залежність «зарано визначати, як діагноз».
Нагадаємо, що Warner Bros і творці Pokemon Go працюють над мобільною грою за «Гаррі Поттером».
У Києві відбувся перший випуск розробників VR-ігор з Sensorama Academy.