До чого дійшов прогрес: 5 книг про розвиток штучного інтелекту

775
geekandsundry.com
Чому роботи захоплять наш світ у майбутньому та як від цього врятуватись

Більшість науковців та бізнесменів впевнені: штучний інтелект (ШІ) – це майбутній щабель розвитку для усього людства. Втім одні вважають, що роботи стануть помічниками та покращать життя на планеті, інші – що ШІ становить велику загрозу.

K.Fund Media пропонує п’ять книг про те, як розвиток ШІ вплине на наше життя.

«Homo Roboticus. Люди і машини у пошуках взаєморозуміння», Джон Маркофф

«Альпіна Паблішер», 2017

Джон Маркофф – редактор відділу «Технології» у виданні New York Times та лауреат Пулітцерівської премії. У 2016 році він написав книгу про те, чи допоможе людству штучний інтелект у майбутньому. Хочемо ми цього чи ні, але скоро нам доведеться співіснувати з автономними машинами, пише Маркофф. Головна тема книга – місце людини після технічної революції, коли штучний інтелект стане розумнішим за своїх творців та зможе самовдосконалюватись. Також автор багато пише про парадокс  розробників ШІ. З одного боку, вони хочуть вдосконалити людину, з іншої – заміна людей у багатьох сферах на роботів – процес невідворотній, пише автор.


«Пришестя роботів. Техніка і загроза майбутнього безробіття», Мартін Форд

«Наш Формат», 2016

Мартіна Форда, професора Массачусетського технологічного інституту, називають найпопулярнішим футурологом Кремнієвої долини. Улюблена тема його досліджень – розвиток і майбутнє штучного інтелекту. У своїй книзі Форд не лише розповідає про успіхи розвитку ШІ за останні десять років, а і про те, як це може вплинути на ринок праці у майбутньому. У своїй книзі автор моделює ситуації найближчого майбутнього та намагається передбачити, у яких сферах роботи точно замінять людей. Книга стала бестселером New York Times, а Financial Times назвав «Пришестя роботів» найкращою книгою 2015 року.


«Четверта промислова революція», Клаус Шваб

«Ексмо», 2016

Клаус Шваб – засновник та президент Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Вже протягом 40 років він займається вирішенням найбільших глобальних проблем нашої планети. У 2016 році Шваб написав книгу «Четверта промислова революція». Автор вважає, що сьогодні людство стоїть на порозі нового прориву. Шваб пише про те, що впровадження ШІ, створення суперрозумних комп’ютерів та розвиток нейротехнологій – це шанс людства змінити хід історії. Та у цих метаморфозах є і небезпека. На думку автора, уряди країн поки що не готові до таких інновацій. Книга складається із роздумів автора та інтерв’ю з найбагатшими людьми світу. Разом вони хочуть зрозуміти, чи зможе людство та ШІ жити у злагоді.


«Останній винахід людства. Штучний інтелект та кінець ери Homo sapiens», Джеймс Баррат

«Альпіна Паблішер», 2015

Створення штучного інтелекту – найбільший виклик для людства. Про це у своїй книзі пише Джеймс Баррат – відомий американський журналіст-кінодокументаліст. «Останній винахід людства» – це серія інтерв’ю з людьми, що беруть безпосередню участь у створенні розумних машин. За останніх 10 років ШІ майже зрівнявся з розумом людини, пише автор. На його думку, процес удосконалення вже не зупинити. Скоро штучний розум почне самовдосконалюватись – і це буде початком кінця, зазначає Баррат. Ще у 2013 видання Time внесло автора до списку найрозумніших людей, які стверджують – штучний інтелект може призвести до апокаліпсису. Робота Баррата отримала значну популярність завдяки Ілону Маску, який написав у своєму Twittеr про те, що любить перечитувати цю книгу.


«Фізика майбутнього», Мітіо Кайку

«Літопис», 2013

Що трапиться із світом протягом наступних ста років? Саме таким питанням задався науковець Мітіо Кайку у своїй книзі «Фізика майбутнього». «У мене є бажання написати прогноз, який зможе зрівнятись з історіями Жуля Верна у його книзі «Париж двадцятого століття», – сказав Кайку на презентації своєї книги. Щоб написати свій прогноз, автор проводив консультації з численними науковцями, лауреатами Нобелівської премії. Щодо майбутнього ШІ у Кайку невтішні прогнози. Ми повинні створити чіпи, які будуть автоматично блокувати роботів, якщо вони намагатимуться вдіяти щось протиправне, розповідає науковець. Але найбільш вірогідним сценарієм є те, що у майбутньому роботи зможуть «сіяти хаос і руйнування». Протягом двох років книга входила у топ-продажів Amazon та пережила 6 перевидань у США.

Поділитися: