До чого дійшов прогрес: 10 бізнес-трендів майбутнього

386
K.Fund Media
Які професії зникнуть у найближчі 20 років, навіщо людям суперздібності і чому Facebook доживає кінця, – розповідає футуролог Андрій Длігач

Андрій Длігач – генеральний директор української консалтингової компанії Advanter Group, доктор економічних наук, стратег і футуролог. На конференції iForum він виступив з доповіддю «Бізнеси майбутнього на технологіях майбутнього». K.Fund Media обрав 10 головних трендів, озвучених на лекції.

Життя з роботами. Роботи вже навчилися вчити один одного, нещодавно Google анонсував технологію навчання нейромереж нейромережами.
Білл Гейтс каже, що роботів і штучний інтелект потрібно оподатковувати, а люди мають займатися творчістю і відпочивати. Я з ним повністю згоден.

Відкритий бізнес. В майбутньому бізнеси базуватимуться на принципах відкритих даних, доступів і патентів. Найголовніше у відкритості те, що ви швидше привчаєте людей до тієї технології, яку просуваєте.

Клієнт як партнер. Co-Everything – головне слово переходу від сьогодення до майбутнього. Це співпраця і комунікація, партнерство замість продажів. На зміну h2h (human to human) або f2f (function to function, крос-функціональні продажі) приходить pWp – partner with partner – партнерська модель відносин. Модель, в якій ти більше не розглядаєш клієнта як контрагента, а ставишся до нього, як до партнера.

K.Fund Media

Новий роздріб. Уоррен Баффетт активно виходив з роздрібних продажів останні 10 років і зробив це. Amazon і Alibaba входять в роздріб, створюючи нові формати. У магазині майбутнього людина не буде бігати годинами в пошуках потрібних товарів, вона сяде в центр на зручному дивані, а навколо неї будуть розгортатися кухонні меблі, ТВ зі звуком, продукти харчування з рецептами, модні наряди.

Магазини майбутнього – це шоуруми, у яких добре знають про емоції клієнта, підлаштовують свій асортимент під його настрій і готовність купити товар. Інший роздріб визначатиме ландшафт роздробу в офлайні, а не тільки в онлайні.

Віртуальна держава. Facebook своє відживає. Коли в ньому з’являються однокласники і батьки, – діти йдуть. Куди вони йдуть, поки невідомо – немає тієї платформи. Після Facebook буде простір іншого типу – у вигляді віртуальної держави, у якій наш статус буде значити набагато більше, ніж статус в реальному світі.

Унікальність і персоніфікація. Тренд на стандартизацію закінчується: всі втомилися ходити з однаковими iPhone, вони хочуть виділятися, відрізнятися від інших.

Масова персоніфікація повністю змінює ландшафт виробництва, робить його «на вимогу» і переносить у місце перебування людини

Нові професії. 80% професій помруть у найближчі 20 років. Деякі зникнуть, такі як бухгалтер і далекобійник, інші повністю трансформуються, такі як викладачі та маркетологи. Чим ми займатимемося – велике питання. У будь-якому випадку в світі персоніфікованого виробництва і сервісів, що працюють на штучному інтелекті, головними напрямками для визначення наших професій стануть творчість, освіта і наука.

Smart-простори. У майбутньому бізнеси будуть побудовані не тільки за принципом інтелектуалізації простору (щоб включити світло в будинку, досить плеснути в долоні). Інтелектуальний будинок майбутнього – той, що передбачає твої бажання, орієнтуючись на емоції; він приготує їжу, підготує простір і підбере музику відповідно до настрою людини.

Розумна оплата. Ресторани будуть брати з клієнта гроші, залежно від кількості засвоєних калорій, а не спожитих.

Калорія, яка дала щастя, повинна коштувати більше, ніж калорія, яка не пішла на користь

Відповідно, якщо рівень щастя клієнта підвищився у результаті відвідин ресторану, то з його картки спишуть більше грошей, а не навпаки.

cargocollective.com

Супергеройські «примочки». Тематичні розширення можливостей людини – те, що стає завданням на найближчі п’ять років в тестуванні, а через п’ять років люди самі програмуватимуть свої розширення. Наприклад, у мене є персональний молекулярний аналізатор, і я можу перевірити, з чого зроблені продукти в магазині або ресторані. Такий чіп має бути вбудований в око, так зручніше. Всі ці «примочки» (зір, сила, реакція, обробка вхідних даних) тільки розвиваються, але у близькому майбутньому бізнеси будуть орієнтовані на розширення можливостей людини.

Читайте також: Розвиток чи деградація: як зміниться світ в 2030 році

Поділитися: