До біса позитив: «Тонке мистецтво пофігізму» Марка Менсона

5087
Shutterstock
Чому безкінечна гонитва за позитивом заважає людям розвиватися та бути щасливими

У Маркові Менсоні немає нічого витонченого. Він грубий, вульгарний та на все забиває. Але, як і у випадку із будь-якими життєвими цінностями, варто лише копнути трохи глибше, і ви знайдете скарб.

Його нова книга «Тонке мистецтво пофігізму: Нелогічний підхід до життя» (The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life), що вийшла англійською наприкінці 2016 року, б’є рекорди з продажів та впродовж місяців тримається у списку бестселерів Los Angeles Times, New York Times та Amazon.

Насправді за лайкою ховається надихаючий та надзвичайно розумний чоловік

«Тонке мистецтво пофігізму» – це книга про пошук того, що є для вас насправді важливим, та ігнорування всього іншого. Менсон заохочує обмеження безглуздих відволікаючих факторів – таких як соціальні мережі, телебачення та технології, закликає поменше перейматися речами, які не мають у вашому житті значення та цінності.

Shutterstock

Його книга – більше, ніж практичний довідник із пошуку того, що є важливим у вашому житті, вона жорстоко чесна і вимагає співставлення наших особистих проблем, страхів та очікувань із реальністю.

Це сміливе протистояння із самим собою, нашими болісними правдами, помилками та невпевненостями, без всього цього кольорового позитивного шлаку, яким нас із ложечки годують безкінечні селф-хелп гуру.

Думати позитивно? «До біса позитивність», – каже Марк. «Давайте визнаємо, в житті повно лажі, і нам треба якось із цим миритися». Бути екстраординарним? «Не кожен може бути екстраординарним – у суспільстві є і переможці, і лузери, і в деяких так склалося не через несправедливість чи помилки», – пише Менсон. Шукаєте щастя? «Шлях до щастя повен куп лайна та сорому», – відзначає він.

Давайте визнаємо, в житті повно лажі, і нам треба якось із цим миритися

Читаючи Маркову книгу, ви будете сміятися та плакати. Він настільки ж до болю щирий, як і відчайдушно смішний. І його щирість допомагає оновлюватися та реалізовуватися.

Більшість інших книжок із самопомочі напихають вас дешевим допінгом та не слугують практичній меті, яка полягає в тому, щоб виборсатися із болота повсякденного життя. А книга Марка висмикує читачів із оман та заперечень, демонструє усю глибину ями, в якій вони застрягли, змушує не лише дивитися на бруд, що їх вкриває, але і змиритися з ним.

Це, каже Менсон, є реальним джерелом розвитку. «Коли ми визнаємо наші страхи, помилки та невпевненість, ми починаємо уникати уникання та протистояти гіркій правді – ми можемо почати знаходити сміливість та впевненість, яких ми шукали».

Замість зосередження на недосяжному Марк пропонує поставити ключове питання: «Яку проблему ви б хотіли мати?».

Shutterstock

Менсон вважає, що сучасний ринок саморозвитку та селф-хелп заснований на продажі людям допінгу, а не на вирішенні справжніх проблем, і  називає його «картопля-фрі та газировка особистісного розвитку».

«Це справді легко та добре споживати, але болісна та важка боротьба є частиною сутності особистісного зростання, і якщо ви не бажаєте ткнути людей у це носом, то більшість з них цього просто уникатиме. Вони шукатимуть все більше позитиву і заплутуватимуться дедалі більше».

Менсон у своїй книзі не пропонує надії. Принаймні не на позір

«Цій книзі по барабану пом’якшення ваших проблем чи вашого болю. – пише він – Ця книга –не путівник до величі. Вона і не може нею бути, оскільки велич – це просто ілюзія, що існує в наших головах, вигадана ціль, яку ми змушуємо себе переслідувати, наша персональна психологічна Атлантида».

Іронія цієї книги якраз у її величі, яка полягає у визнанні нашої нестачі величі, нашої простоти та краси поміж складнощів та потворності. А також – у сприйнятті наших проблем разом із брудом та похмурістю, що супроводжують людство в його існуванні, після чого ми починаємо жити життям, якого завжди прагнули.

«Тонке мистецтво пофігізму» – це дуже надихаюча книга про цінності та цілі, із майстерністю замаскована у грубість та негатив назви.

Shutterstock

Але поки ви закінчите читання, ви відчуєте обіцяюче поколювання. Світ несподівано здаватиметься яскравішим та світлішим. Ви почуватиметеся вільним, дивним, добрим, попри усі ці «сендвічі із лайном», яких повно у книзі. І це не буде поверхнева фастфуд-закуска, після якої ваше тіло запрагне справжнього харчування, а щось на подобі домашньої кухні, яка зігріє вас до глибини душі, ніби вам піднесли повню тарелю абсолютної, сирої, органічної та нефільтрованої правди.

 

За матеріалами Huffpost
Поділитися: