До 30 років: три історії успіху юних стартаперів

187
Shutterstock
Сайт послуг для тварин, краватки-метелики та безпечні льодяники

Щоби стати успішним, не обов’язково потрібно бути дорослим. Про це свідчать історії успіху юних стартаперів, котрі увійшли до рейтингу INC «30 до 30».

Як перетворити турботу про домашніх улюбленців на бізнес вартістю $300 млн

Влітку 2011 року 18-річний студент факультету комп’ютерних наук Вашингтонського університету Філіп Кіммі замість літньої практики вирішив зайнятися розвитком власного стартапу. Бізнес-ідея прийшла несподівано: на заході Startup Weekend в рідному Сіетлі він познайомився sз інвестором (а в подальшому й бізнес-партнером) Грегом Готтесманом, і був вражений історією про його собаку, який підхопив застуду в готелі для домашніх улюбленців.

Філіп Кіммі. Inc

«Я завжди дуже любив тварин, але батьки так і не дозволили мені завести собаку – розповідає Кіммі, – тому ідея про створення якісного сервісу для «собачників» неймовірно мене захопила».

Так було покладено початок найбільшої в США платформі Rover.com. На сайті власники собак можуть знайти необхідні послуги для своїх вихованців, що надаються іншими учасниками спільноти. Найбільш затребувані сервіси – вигул, стрижка, «нянька» для собаки на час відсутності господарів. Механізм платформи простий – кожен відвідувач може зареєструватися на сайті як постачальник послуг або власник вихованця, заповнивши просту онлайн-форму, та домовитися про надання тієї чи іншої послуги, 15-20% від вартості замовлення перераховується на рахунок Rover.com.

Сьогодні стартап оцінюється в $300 млн.

Кількість зареєстрованих користувачів перевищила 85 тис., а географія проекту охоплює 10 тисяч міст США. Минулого року компанія залучила $91 млн інвестицій від венчурних фондів.

Як заробити $600 тис. на «метеликах» у 9 років

Мозайя «Мо» Бріджес заснував компанію із виробництва краваток-метеликів у 9 років. Зараз 16-річний бізнесмен співпрацює із великими роздрібними мережами та онлайн-рітейлерами, про нього пишуть авторитетні fashion-видання, а обіг його компанії Mo’s Bows досяг $600 тис.

Мода і стиль були пристрастю Бріджеса з раннього віку. Він обожнював класичні костюми та одягав їх навіть на дитячий майданчик, однак йому не подобалися нудні забарвлення краваток, представлені в дитячих магазинах. Що ще гірше – всі метелики були на «кліпсах», а, на переконання хлопчика, справжній чоловік (нехай і юний) повинен сам зав’язувати свою краватку.

Мозайя «Мо» Бріджес . Vogue

Так народилася ідея власного бізнесу. Протягом декількох місяців Мозайя розробив першу колекцію із двох десятків краваток, а бабуся – колишня кравчиня – навчила його користуватися швейною машинкою.

На перших порах Бріджесові допомагала вся сім’я, а майстернею слугував їх власний будинок. Згодом про юного бізнесмена дізнавалося все більше і більше людей, він став отримувати замовлення через Facebook, пізніше налагодив співпрацю із інтернет-магазинами та розширив лінійку продуктів.

Зараз стильні краватки та аксесуари Mo's Bows продаються від $ 15 до $ 50 за штуку.

Мо був удостоєний уваги таких журналів, як «Forbes», «Huffington Post», «New York Daily News», «Today», а в 2014 році взяв участь в популярному шоу Shark Tank (аналог «Акули бізнесу»), де познайомився із інвестором Даймоном Джоном, який став його наставником. «Він навчив мене багатьом практичним аспектам ведення бізнесу, – розповідає Бріджес, – А також порадив завжди бути чесним із самим собою та піклуватися про маму». Підтримка впливового бізнесмена відкрила перед юним підприємцем нові можливості, зокрема, контракт з NBA на використання їх логотипу в своїй продукції.

Найкращий друг дантистів Zollipop

Батько 9-річної Аліни Морз забороняв їй пригощатися льодяниками, які пропонували клієнтам в банках та офісах.

«Цукерки псують зуби, в них занадто багато цукру, який їх руйнує», – пояснював він доньці.

Але замість того, щоби мовчки вислухати пояснення, дівчинка почала наполегливо просити батька допомогти придумати «нешкідливі» солодощі. Врешті-решт він погодився.

shutterstock

«Я запропонував їй провести дослідження і поговорити з дантистами, щоби визначити, які складові повинні входити до складу «здорового» льодяника», – розповідає Том Морз.

Так почалася історія Zollipop – смачних льодяників, що не містять цукру, барвників, глютену і інших шкідливих компонентів. Аліна шукала інформацію в інтернеті, консультувалася зі стоматологами та дієтологами, прислухалася до побажань друзів, які страждають на харчові алергії, експериментувала із пропорціями та інгредієнтами на домашній кухні, і в підсумку вивела ідеальну формулу. Пізніше Том Морз домовився із місцевою кондитерською фабрикою про випуск льодяників в промислових масштабах

На запуск проекту юна бізнес-леді витратила $7,5 тис. – всі кишенькові гроші, відкладені за кілька років.

Виручка в перший рік продажів (2014) склала $70 тис, у 2015 році – $300 тис., а у 2017 році – перевищила $ 1 млн. Сьогодні льодяники Zollipop представлені на ринках США, Австралії, Китаю, Кореї, Франції, їх продають найбільші рітейлери – Amazon, Toys R Us, Whole Foods. Незважаючи на досить високу ціну ($ 5,99 за упаковку з 25 штук), цукерки утримують позиції лідера продажів у своєму сегменті.

 

За матеріалами: IncForbes
Поділитися: