Діло в торбі: як топ-менеджер великої IT-компанії почала шити ланчбеги

212
K.Fund Media
За три роки Яна Бурова налагодила продажі по всьому світу та відкрила представництва у Австрії, Росії, Естонії та Сербії

Ще три роки тому Яна Бурова навіть не уявляла, що буде керувати власною справою. Її компанія Pack&Go випускає ланчбеги – спеціальні термоторби для їжі з собою.

Продукція реалізується не тільки в Україні, а й по всьому світу. Є представництва у Австрії, Росії, Естонії та Сербії. Вибудувати бізнес та повністю окупити інвестиції його власниця зуміла менше, аніж за два роки.

Точка відліку

Рішення перейти у вільне плавання було непростим — Бурова обіймала посаду операційного директора у великій IT-компанії. Утримували висока заробітна платня, соціальний статус, часті закордонні відрядження та економічна криза, що починалася в Україні. Та й директор не бажав втрачати співробітницю – двічі відправляв її у відпустку, аби вона добряче обміркувала своє рішення.

«Але саме у відпустці я зрозуміла, як добре мати більше свободи. Наприклад, поїхати кататися на велосипеді у розпал робочого дня. При тому ритмі життя я не могла собі цього дозволити», — розповідає Яна Бурова.

facebook

Ідеологом проекту Pack&Go була знайома Бурової – Анна Кордонець. Вона розробила логотип, придумала назву, відшила кілька партій, запустила продажі через сайт тощо.

«Перших три місяці займалася проектом сама, але це було неймовірно складно і я видохлася. Кількість замовлень росла, і я розуміла, що потребую допомоги та додаткових інвестицій. Якось при зустрічі пожалілася Яні на втому, і ми почали перебирати, хто зі знайомих міг би стати партнером. Зійшлися на очевидному», – розповідає Анна Кордонець.

Бурова давно хотіла почати свою справу, але в неї не було ідеї. Кордонець потребувала допомоги в організації та управлінні бізнес-процесами. Так дівчата стали партнерками.

Бурова одразу ж масштабувала продажі, переорієнтувавши бізнес із роздрібних клієнтів на корпоративних.

Соціальні мережі – чудовий майданчик для маркетингу

«Я спеціально написала у Facebook, що йду в стартап. Всі дуже здивувалися, але не стали цікавитися, чим збираюся зайнятися. На той момент серед моїх друзів у FB вже було багато топ-менеджерів із великих IT-компаній. У процесі спілкування з одним із них я отримала перше велике замовлення», — розповідає Бурова.

IT-компанія Ciklum замовила тоді близько 500 штук ланчбегів для своїх працівників – великий обсяг для крихітного стартапу. Цех знаходився за Києвом – засновницям стартапу до пізньої ночі доводилося допомагати кравчиням, аби встигнути вчасно.

Новий поворот

Після Ciklum ланчбеги почали замовляти інші корпоративні клієнти, а на ринку тоді почали відкриватися сервіси доставки корисного харчування, яким дуже знадобилася продукція Pack&Go.

Пізніше ланчбегами зацікавилися приватні дитячі садочки. Дівчата активно брали участь у виставках та ярмарках.

K.Fund Media

Поступово почався попит від закордонних клієнтів. Влітку 2016 року компанія відкрила представництва в Сербії, Естонії, Росії та Австрії. Також Pack&Go вийшов на майданчик Amazone.

На початку 2015 року Бурова викупила долю у партнерки, але сума угоди не розголошується.

«Я втратила до проекту інтерес. Я креативна та ідейна людина, і зрозуміла, що мені цікаво працювати над короткотерміновими креативними проектами, чим я зараз і займаюся в Лондоні і від чого отримую величезне задоволення», – пояснює вихід із бізнесу Кордонець.

Плавання на самоті

У проект власниці вклали близько $21 тис. Інвестиції окупилися за рік із хвостиком, після того, як Бурова викупила долю. Бізнес із пошиття термоторб працює із 12% рентабельності.  Щомісяця компанія продає від 1 тис. до 3 тис. ланчбегів. Пікові періоди  продажів – зазвичай напередодні зимових свят та вересень – початок ділового та навчального сезонів.

Моделі торб Яна Бурова розробляє самотужки, а потім їде із ескізом до спеціалістів, які втілюють задум в життя. Наразі у Pack&Go є шість моделей торб.  Ціни на ланчбеги – від 195 до 410 грн.

Основні канали продажів – соціальні мережі Facebook, Instagram та власний сайт компанії

У виробництві використовуються імпортні матеріали, що несе валютні ризики. Через зростання курсу долару цього року Pack&Go підняли ціни на свою продукцію на 10%. «Але це перше підвищення за весь цей час, починаючи із 2014 року, для нас важливо було зробити свій товар впізнаваним. Траплялися і такі місяці, коли я не брала собі зарплатні», –  розповідає підприємниця.

Зараз компанія освоює іноземні ринки збуту – український товар у два-три рази дешевший за європейські аналоги.

 

packandgo.com.ua

«Але я не прагну заробити всі гроші світу та стати єдиним виробником ланчбегів.  Тому, що хочу, аби в мене залишався час іще на щось, окрім роботи», — підсумовує Бурова.

Її управлінський підхід та вся філософія бізнесу будується на принципі «важливий результат, а не те, скільки годин співробітник пробув на роботі». У Pack&Gо  менеджерам дозволяють працювати дистанційно. Сама ж Бурова всю зиму провела, мандруючи Азією із коханим, що неважко при сучасному рівны технологій.

Поділитися: