Діджиталізуй це: переосмислення ролі CIO в компанії

Діджиталізуй
Світ переживає четверту промислову революцію. У новій реальності на авансцену виходить ІТ-директор, чия партія стає однією із ключових для бізнесу

Довкола нас відбувається безліч мініатюрних технологічних революцій. При тому у всіх галузях життя. Наприклад, змінюються методи комунікацій. Ви помітили, що багатьом уже зручніше вести ділові переписки в месенджерах, а не електронною поштою? Саме тому бізнесові необхідно не просто враховувати ці зміни – на них треба реагувати, з ними треба активно працювати.

Головне завдання CIO − допомагати компанії розвиватися в цифрову епоху, йти в ногу із часом. Для цього він повинен завжди тримати руку на пульсі та бути в курсі усіх подій світу технологій та бізнесу. Для того, аби відповідати своїм бізнес-цілям із оптимальним рівнем інвестицій в технології, компанії повинні рухатися згідно із чітко визначеною стратегією за підтримки усього топ-менеджменту. Тільки так, будучи згуртованим та сильним монолітом, можна розраховувати на успіх.

Ключові функції

СІО повинен бути не просто чудовим спеціалістом, менеджером зі стратегічним мисленням та баченням, але і психологом, грамотним управлінцем, ментором. Він повинен доносити до вищого керівництва інформацію про те, які технології треба запроваджувати, пояснювати доцільність своїх рішень, ділитися бачення перспектив та ключових завдань. Простими словами, ІТ-директор повинен бути правою рукою та надійною опорою для генерального директора.

П’ять основних функцій CIO.
1. Керувати, пов’язуючи бізнес-процеси та інформаційні технології.
2. Розробляти технологічну стратегію для компанії, формуючи запит на ІТ-послуги.
3. Контролювати роботу ІТ-спеціалистів.
4. Надавати послуги, ефективні за витратами та часом.
5. Вимірювати та оцінювати різні аспекти діяльності для донесення інформації керівництву компанії.

Роль CIO в епоху змін

Якщо раніше виробничий ланцюжок включав у себе лише фізичні ресурси – землю, устаткування, фінанси, людей, то сьогодні – все побудовано довкола інформації. Тому у XXI столітті компаніям треба швидко мінятися та підлаштовуватися під нові тенденції, граючи, в ідеалі, на випередження. За даними консалтингової компанії PwС, 86% генеральних директорів у світі сфокусовані на цифровій трансформації. Вони відзначили, що цифровізація − це їх пріоритет номер 1.

Поділитися: