Держфонд Саудівської Аравії хоче вкласти $1 млрд в Lucid Motors, конкурента Tesla

384
www.reuters.com
Сторони поки що ведуть переговори, але інвестиції планують влити в кілька етапів

Державний фонд Саудівської Аравії (PIF), який, за версією Ілона Маска, є потенційним інвестором Tesla, хоче вкласти $1 млрд у головного конкурента Tesla – автомобільну компанію Lucid Motors, повідомив Reuters з посиланням на анонімні джерела.

Тільки для своїх: Ілон Маск вирішив викупити всі акції Tesla

Згідно з анонімними джерелами сторони вже визначили основні умови потенційної угоди. Спочатку PIF інвестує понад $1 млрд в обмін на контрольний пакет акцій компанії. Решту суми– $500 млн – фінустанова хоче інвестувати в два етапи залежно від успіхів Lucid у досягненні виробничих цілей.

Утім, остаточної угоди наразі немає, тож усе ще може різко змінитися.

глава Tesla Ілон Маск
www.flickr.com/photos/teslaclubbe

В очікуванні інвестицій від PIF глава Tesla Ілон Маск пообіцяв протягом трьох років зібрати дешевий електрокар високої якості вартістю $25 тис. Він не заперечує, що це буде дуже складно з огляду на економічну ситуацію і високу конкуренцію на автомобільному ринку.

Взагалі Маску зараз живеться нелегко. У великому інтерв’ю минулого тижня він скаржився, що перебуває у величезному стресі й готується до «неймовірних тортур» з боку інвесторів, а останній рік став «найважчим і найболіснішим» в його кар’єрі. Інвестори моментально відреагували на його слова: в п’ятницю, 17 серпня, акції Tesla подешевшали на 9% – рекордне добове падіння за останні два роки.

Біди Маска почалися 7 серпня, коли він написав у своєму Twitter про намір викупити всі акції Tesla за ціною $420 за штуку, зробивши компанію приватною. Він також заявив, що вже знайшов фінансування угоди, але так і не назвав імена інвесторів.

Рада директорів Tesla виявилась не в курсі, звідки у Маска такі гроші, адже досі не отримала від нього докладного фінансового звіту про потенційну угоду.

Незабаром ситуацією зацікавилася комісія з цінних паперів і бірж США, яка почала розслідування заяви Маска. Якщо слова про наявність фінансування не підтвердяться, йому загрожує кримінальне переслідування.

Поділитися: