Дерев’яні іграшки: як продавати велосипеди за три тисячі євро

411
K.Fund Media
Валерій Горбатов створив дерев'яний велосипед і зацікавив ним увесь світ

Валерій Горбатов, вже володіючи власним меблевим бізнесом з виробництвом, на день народження дуже захотів придбати велосипед. У пошуках подарунка бізнесмен натрапив на дерев’яний велосипед американської компанії Renovo Hardwood Bicycles.

Велосипед Горбатов не купив, але зображення навело його на думку – не так про подарунок, як про проект, який вже понад три роки є головною справою його життя. Валерій Горбатов заснував торгову марку WoodRover, випустив на ринок першу модель дерев’яного велосипеда.

Розвиток бізнесу

Історія компанії WoodRover почалася 2014 року та складається з двох етапів. Перші три роки пов’язані з WoodRover Alfa – стартовою версією дерев’яного велосипеда. На цьому етапі команда зробила ставку на модель, вартість якої становила близько € 3 тис. За три роки продажі, за словами Горбатова, можна перелічити на пальцях однієї руки.

WoodRover

«Спробували першу модель: дуже важко йде. Шалено дорогий маркетинг, спроби пояснити людям, що це – круто, надійно, красиво і вартує тих грошей, які ми за нього просимо», – нарікає автор ідеї.

Другий етап, що почався влітку 2017 року – період ребрендингу. Під вже відомою в Україні та у світі торговою маркою WoodRover команда відкриває інтернет-магазин, в якому – орієнтуючись на зарубіжний ринок – продаються вироби з дерева, що створені українськими майстрами.

На цю бізнес-модель команда WoodRover зробила нову ставку

В компанії покладають надії і на другу модель дерев’яного велосипеда, яка побачить світ навесні 2018 року. Її ціна не буде перевищувати € 1 тис.

Маркетинг

Завдяки активності в соціальних мережах і участі в безлічі конкурсів на компанію WoodRover стали звертати увагу. В Україні компанія стала переможцем конкурсу Unlimit Ukraine від Європейської Бізнес Асоціації. Отримали нагороду на «Болонському тижні дизайну».

K.Fund Media

«Виставка в Італії – захоплення і розчарування одночасно. З одного боку – це неймовірна подія на дуже перспективному ринку, на якому цінують дизайн».

«З іншого – італійці на такі виставки ходять відпочивати, а не працювати або зав’язувати контакти. Точно успіх: про нас написала La Repubblica, найпопулярніша газета країни», – згадує Горбатов.

Нова модель

Після трьох років без прибутку був необхідний новий план. Він з’явився несподівано: банк, в якому обслуговується компанія, запропонував відкрити інтернет-магазин в Європі і розширити свій бізнес на ринки країн ЄС. Валерію Горбатову ідея сподобалася. Але він вирішив зробити асортимент ширшим і реалізовувати не лише велосипеди, а й інші товари з дерева: дитячі нічні світильники, краватки-метелики, посуд і аксесуари з коркового дерева, крім того – дерев’яні керма для велосипедів.

Зібрали українських майстрів, з якими встигли познайомитися за час роботи. Працює магазин в основному на зарубіжні ринки

«Ми прагнемо цього, але розглядати Україну як ринок збуту поки не виходить. Навіть не говоримо про WoodRover Alfa. Ціна дерев’яного керма (€ 25 – K.Fund Media), для європейця не є проблемою, для українця – це 750 грн, тобто чимало», – ділиться Горбатов.

WoodRover

Трохи більше двох місяців роботи над проектом показали: це дуже перспективний напрямок. На сайті вже викладено понад сотню товарів: від велосипеда і велосипедних деталей до дерев’яних метеликів та світильників-нічників.

Команда

Спочатку навколо проекту українського дерев’яного велосипеда зібралася ціла команда ентузіастів: інженери, маркетологи, активісти. Згодом, коли «швидких грошей» не вийшло, багато хто став відходити від справи та переключатися на інші проекти. В результаті залишилися дві людини – сам Горбатов та інженер Антон Лубнін, який в проекті з першого дня.

Всі три роки, що передують зміні бізнес-моделі, ми вкладали в імідж

«Ідеї, що народжуються в моїй голові, вимагають інженерного підходу, конструкторської оцінки і загалом – критики. Саме для цього у нас є Антон», – розповідає засновник WoodRover.

На другому етапі існування компанії штат вирішили не розвивати. У Валерія з’явився помічник, який допомагає з наповненням магазину, пише пости в соціальних мережах і, разом із засновником, всіляко демонструє, що компанія жива й інтернет-магазин працює.

Інвестиції

Всі кошти, вкладені в проект, – особисті заощадження Валерія Горбатова. На першому етапі в проект було вкладено близько € 10 тис. Зараз, коли в тестовому режимі вже почав роботу інтернет-магазин, загальний розмір інвестицій оцінюється у € 15-17 тис.

«Всі три роки, що передують зміні бізнес-моделі, ми вкладали в імідж. У нас були зустрічі з політиками, з зірками, нас возили в Канаду, наш велосипед потрапив в офіційний інтернет-магазин «Динамо Київ».

K.Fund Media

Зараз ведемо переговори з владою штату Західний Онтаріо щодо залучення інвестицій. Правда, вони хочуть повністю перетягнути нас в Канаду і там створювати бренд Made in Canada. Але ми – патріоти до мозку кісток, і такі варіанти не розглядаємо», – резюмує Горбатов.

Вас зацікавить «Голод не тітка: як Андрій Онушко працевлаштував домогосподарок» 

Поділитися: