Dell виходить на біржу через п’ять років

237
www.shutterstock.com
Компанія сама викуповує опціони «дочки» VMWare, щоб зменшити балансовий борг у $50 із гаком мільярдів

Американська корпорація Dell Technologies Inc в понеділок, 2 липня, оголосила, що знову виходить на відкритий ринок акцій.

У прагненні консолідувати складну структуру власності компанія сама викупить акції-опціони своєї дочірньої компанії VMWare – частково за «живі» гроші, частково обміняє їх на прості акції. Загальна сума угоди становить $21,7 млрд. Мета операції – знизити більш ніж $50-мільярдну балансову заборгованість.

Топ Dell – про п’ять найважливіших змін у житті людства.

За даними Reuters, грошова частина угоди буде профінансована за рахунок дивідендів, які VMWare виплатить своїм акціонерам. При цьому Dell, що володіє 80% акцій VMWare, отримає близько $9 млрд, додали джерела.

Решта опціонів VMWare мають бути обмінені на звичайні акції Dell.

Складна схема викупу дала Dell змогу уникнути стандартного і довгого процесу IPO, за якої компанії неминуче довелося б звітувати за своїми численними боргами, сума яких становить $52,7 млрд.

биржа
www.publicdomainpictures.net

Проте обмін на прості акції автоматично повертає корпорацію на відкриті біржові торги, з яких Dell пішла п’ять років тому.

Після завершення угоди засновник і глава Dell Майкл Делл володітиме від 47% до 54% ​​об’єднаної компанії, а його співінвестори з фірми Silver Lake – від 16 до 18%.
За даними Wall Street Journal, ринкова капіталізація Dell сьогодні становить $17 млрд, водночас VMWare оцінюється набагато дорожче – $60 млрд.

VMWare розробляє ПЗ для хмарних обчислень і надає розробникам платформу для віртуалізації. Контрольний пакет акцій платформи Dell отримала «у спадок» в 2016 році, коли поглинула ще одну IT-корпорацію – EMC Corp.

Нагадаємо, майбутню угоду Майкл Делл анонсував ще в січні цього року.

Компанія, як і раніше, виробляє потужні професійні ноутбуки.

Поділитися: