Dark Web: для чого він потрібен

8421
Pinterest
Як потрапити на темний бік інтернету і що там можна знайти

Загальні поняття

Dark Web об’єднує веб-сайти, що існують в зашифрованому мережевому просторі. Це означає, що до них неможливо отримати доступ за допомогою звичайного браузера. Двері в «темний інтернет» відчиняє анонімний браузер – Tor. Він направляє запити з веб-сторінки через проксі-сервери, якими керують тисячі добровольців з усього світу. Таким чином IP-адресу користувача неможливо розпізнати або відстежити.

Інформація в інтернеті і даркнеті проходить по одним і тим самим каналам, але вони розділені за допомогою шифрування. Традиційні пошуковики, наприклад, Google, не індексують і не показують контент «темної мережі». Візуально веб-сайти «темної павутини» нагадують ті, до яких ми звикли, хоча між ними існують і відмінності. Одна з них – структура назви.

Адреси сайтів даркнета закінчуються на .onion
Адреси сайтів даркнета закінчуються на .onion. MOI Global

Адреси сайтів не закінчуються на .com або інші звичні доменні імена – замість цього адреси сайтів даркнета закінчуються на .onion.

Також ці самі адреси формуються за принципом, протилежним звичному для нас. Адресу в даркнеті важко запам’ятати. Наприклад, популярний в темній мережі комерційний сайт Dream Market знаходиться за адресою «eajwlvm3z2lcca76.onion».

Даркнет в законі

Не існує законів, які забороняли б відвідувати «темну мережу». Більше значення має те, що саме ви там робите. В Dark Web існує безліч нелегального і неприпустимого контенту – від дитячої порнографії до сцен жорстокої страти людей. Також на «темному боці» активно продають наркотики, зброю, номери кредитних карток, фальшиві гроші, вкрадені облікові дані, зламані аккаунти Netflix і програмне забезпечення, що дозволяє зламувати комп’ютери інших людей.

Там же наймають хакерів і купують доступ до імен і паролів інших користувачів

Згідно з дослідженням вчених Даніеля Мура і Томаса Ріда з Королівського коледжу в Лондоні, які протягом п’яти тижнів аналізували вміст 2723 активних сайтів даркнету, 57% з них містили нелегальний контент.

Але є і легальний контент. Наприклад, соціальна мережа BlackBook, яка себе позиціонує як «Facebook для Tor».

Тіньова діяльність в інтернеті здійснюється з тих самих пір, як люди тільки почали користуватися мережею, приблизно з середини 90-х років. Сам термін Dark Web почав активно вживатися в кінці 2000-х, а широко відомим став кілька років тому завдяки розслідуванням, які почали проводити уряди різних країн.
Популярність Dark Web також пов’язана з поширенням біткоїна, адже найпопулярніша криптовалюта, збудована на блокчейні, стала ідеальним засобом розрахунку за різні види незаконної діяльності в Dark Web.

Не існує законів, які забороняли б відвідувати «темну мережу»
Не існує законів, які забороняли б відвідувати «темну мережу». Financial Post

У даркнеті можна знайти рідкісні видання книг, підбірки політичних новин з відомих веб-сайтів або, наприклад, схему теплотраси під Політехнічним університетом Вірджинії. У «темному інтернеті» можна анонімно створювати теми для обговорення. Тут можна знайти сайти-викривачі, в тому числі і «темну» версію Wikileaks. В Dark Web також знаходиться торрент-трекер The Pirate Bay, який неодноразово намагалися закрити чиновники.

За інформацією іноземних ЗМІ, все більше легальних компаній намагаються розширити свою присутність в «темній мережі»

Деяким організаціям Dark Web приносить цілком конкретну користь. Так, правоохоронні органи за допомогою «темної мережі» можуть відстежити дані, що їх було викрадено під час хакерських атак і вийти на слід злочинців. У свою чергу, відомі світові медіа уважно відстежують сайти-викривачі в пошуках інфоприводів і сенсацій.

Поділитися: