Дар мовлення: 5 фільмів про ораторське мистецтво

3855
kinotom.com
Добірка кінострічок про те, як важливо вміти говорити красиво і переконливо і як цього навчитися

Увімкнули мікрофон? – Вимкніть. Як часто вам доводилося почуватися ніяково перед аудиторією? Коли є що сказати, але в момент, коли на вас дивляться десятки, а то й сотні очей, вам відбирає мову в прямому сенсі слова. Тож навчаймося говорити на публіці разом з героями кіно.

«Король говорить», Велика Британія, 2010

The King’s Speech

Так, усі знають про те, що цей прекрасний фільм режисера Тома Хупера став серед іншого найкращою ілюстрацією навчання людини публічних виступів. Людини, у якої не було вибору. Адже він – король. Йому необхідно виступати перед підданими – нація в небезпеці. А хто стане слухати невпевненого в собі монарха, який до того ж заїкається? Учіться разом з Георгом VI. Це фільм з безліччю прикладів і «фішок» для публічних виступів. Неперевершений Колін Ферт у головній ролі – на вашому боці.


«Перевага», США, 2014

Transcendence

Герой Джонні Деппа створює штучний інтелект, що перевершує людину в усьому. Радикально налаштовані угруповання знищують винахідника. Але колеги зуміли перенести його свідомість у ним же створений суперкомп’ютер… У фільмі повно сцен із публічними виступами прихильників і противників технічного прогресу. Чудовий приклад аргументування в публічному просторі.


«Великі сперечальники», США, 2007

Great Debaters

Фільм Дензела Вашингтона з ним же в головній ролі заснований на реальних подіях. Це картина безпосередньо про ораторське мистецтво. У ній можна дізнатися про багато стратегій, прийомів, фактів. Тренер з дебатів коледжу Вайлі, в якому традиційно навчаються темношкірі студенти, намагається вивести команду своїх учнів на дебати з білими в південних штатах Америки в 1930-х роках, коли чорношкірих ще нерідко лінчували. У фіналі вони битимуться з непереможними сперечальниками з Гарварда.


«Ларрі Краун», США, 2011

Larry Crowne

Ларрі Краун після звільнення з роботи записується на курс «Мистецтво неофіційного виступу», і його життя кардинально змінюється. На краще, звісно! Якщо ви хочете навчитися виступати на публіці, фільм допоможе дізнатися, як зменшити хвилювання перед виступом, як зберігати візуальний контакт з аудиторією, які вправи підготують ваші зв’язки перед виходом до мікрофона, як правильно використовувати гумор під час виступу. І найголовніше: ніколи не пізно почати всього цього навчатися.


«Дивовижна місіс Мейзел», США, серіал, 2017

The Marvelous Mrs. Maisel

Ця м’яка і приємна комедія про справжній бойовий характер юної місіс Мейзел, яка довго намагалася навчити свого чоловіка публічних виступів у жанрі стендап-комедії. Доки не зрозуміла, що стендап-комік в їхній сім’ї не він, а вона. Прийоми, які утримують увагу публіки, – у кожній серії цього чудового посібника з публічних виступів і з почуття гумору.


Дивіться також: Переконай мене, якщо зможеш: 5 фільмів про тонкощі переговорів
Поділитися: