Данська компанія перетворює побутові відходи на електроенергію для британців

203
assets.bwbx.io
Установки від Dong Energy переробляють органічне сміття в біогаз і електрику ще на етапі сортування

За 30 км від британського Манчестера компанія Dong Energy A/S (Данія) добудовує завод із сортування та переробки міського сміття. На першій стадії з несортованих відходів відбирається все, що можна пустити в повторну переробку. Потім за роботу беруться ферменти, що швидко руйнують органіку, наприклад харчові відходи, і перетворюють її на біогаз, з якого виробляється електроенергія для міста.

Українська група UDP вже інвестувала в альтернативну енергетику перші $10 млн з $300 млн, запланованих на п’ять років

У британців сортування сміття просто в квартирах поки не стало звичкою, та й місце на міських звалищах закінчується. «Завод потрібен місцевим органам влади і переробним компаніям, які ще не організували роздільний збір різних видів побутових відходів», – підтверджує Шарлотта Мортон, виконавчий директор Асоціації анаеробних продуктів і біоресурсів Великобританії.

Dong планує ввести завод Renescience в експлуатацію наприкінці 2017-го. Загальний бюджет проекту – 600 млн данських крон ($95 млн).

assets.bwbx.io

Томас Далсгаард, виконавчий віце-президент Dong з теплової енергії та біоенергетики, упевнений, що його компанія допоможе Великобританії перемогти гори сміття. «Якщо технологія виявиться успішною, ми продемонструємо всім у світі хороший приклад», – заявив він. Dong готова поширити свій досвід в США, країнах Європи та Азії.

Робота установки на Renescience починається з того, що величезний маніпулятор загрібає купу сміття і відправляє її у велику пластикову трубу. Упродовж 12 годин ферменти розкладають органічні відходи, отримана суспензія в анаеробному середовищі перероблюється в біогаз, з якого виробляється електроенергія. Решта відходів сортуються на різні види пластику і металу – на смітник або в піч не потрапляє нічого.

Вчора в бухті на півдні Англії встановили перший «смітник» для автоматичного збирання відходів із поверхні води.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: