CSR і благодійність: вплив на репутацію компанії

2271
K.Fund Media
Корпоративна соціальна відповідальність безпосередньо пов'язана з прихильністю претендентів на посаду в компанії та споживачів

Чи щось винні компанії своїм споживачам? А суспільству загалом? Як CSR впливає на репутацію компаній з’ясував K.Fund Media, побувавши на маркетинг-кафе в Бізнес-школі МІМ.

Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ, вона ж CSR) – виробництво свого продукту або послуги з урахуванням шкоди для навколишнього середовища, а також не менш шанобливе ставлення компанії до споживачів, працівників, партнерів. Це певна «плата» компанії суспільству за право заробляти гроші.

 CSR формує позитивну репутацію бренду серед споживачів і робить суспільство лояльнішим до компанії

До того ж компанії, які займаються КСВ, мають більше переваг для претендентів на посаду в них. Наприклад, ще у 2012 році під час дослідження Deloitte з’ясувалося, що міленіали віддають перевагу компаніям з CSR-проектами за інших рівних умов.

Закордонні кейси

Одним з лідерів за рівнем корпоративної соціальної відповідальності вважається німецька компанія, що виготовляє автомобілі BMW. Приміром, ще у 1973 році там була введена посада Environmental Officer (це співробітник, який стежить за дотриманням екологічних норм на виробництві).

При цьому компанія взаємодіє не тільки з прямими споживачами свого продукту, але і з суспільством загалом.

BMW створює освітні програми, пов’язані з соціальними та екологічними загрозами, безпекою на дорозі.

Наталія Бухалова
Наталія Бухалова буда одним із модераторів дискусії про КСВ в Україні

Компанія LEGO Group з Данії – один зі світових лідерів у сфері КСВ. У 2017 році вона навіть здобула перше місце у рейтингу GLOBAL CSR REPTRAK®100, котрий віддзеркалює репутацію корпоративної відповідальності компанії.

Компанія виділяє чималі кошти на пошук і створення екологічно чистих матеріалів. Також вона займається зниженням впливу виробництва на навколишнє середовище та скороченням викидів шляхом зростання енергоефективності.

CSR в Україні

В Україні до корпоративної соціальної відповідальності ставляться по-різному. Одні компанії уникають зайвих витрат, інші постійно беруть участь у благодійних проектах. Про те, як йдуть справи з КСВ в Україні, вирішили обговорити в МІМ, в рамках маркетинг-кафе.

В обговоренні брали участь представники українського бізнесу та благодійних організацій, а модерували дискусію Віце-президент МІМ Олексій Виноградов і постійний запрошений викладач Наталія Бухалова.

Представники великого бізнесу відзначають, що з CSR компанія може стати і успішнішою.

Анна Захараш

Анна Захараш, PR-директор компанії «Київстар»

Багато хто замислювався над питанням, навіщо ця соціальна відповідальність потрібна. Ми проводили дослідження на базі 1000 респондентів і побачили, що ті люди, які знають про соціальну відповідальність, люблять компанію більше, ніж ті, хто не знає. Але, звичайно ж, якщо людина є хейтером, то CSR нічого не змінить, скільки добрих справ не роби.

Важливо пам’ятати, що КСВ потрібна не тільки для підтримки репутації компанії, але і людям, яким буде дуже складно отримати допомогу іншим шляхом.

Светлана Пугач

Світлана Пугач, виконавчий директор благодійного фонду «Таблеточки»

Благодійні фонди потрібні нам і всьому світу для того, щоб вирішувати соціальні проблеми. А завдання бізнесу – це бізнес, досягнення фінансових результатів. Об’єднавшись, вони можуть створити прекрасний проект. Допомога може здійснюватися як цілий рік, так і з прив’язкою до певних дат.

Наприклад, протягом трьох місяців компанія INTO-SANA перераховувала гривню з кожного чека в фонд «Таблеточки». Так було зібрано 100 тис. грн – це вартість протипухлинних препаратів для трьох дітей з відділення Київської обласної лікарні впродовж місяця.

Поділитися: