CRM-технології: лише 6% українських компаній їх використовують

270
Бітрікс24
61% веде свої бази клієнтів в Excel, а 3% досі збирають паперові звіти – дослідження GfK і «Бітрікс24»

Лише 6% українських підприємств різних форм власності минулого року використовували в роботі CRM – сучасні системи управління відносинами з клієнтами.

У понеділок, 2 квітня, компанія GfK Ukraine і «Бітрікс24» презентували результати дослідження «Як українські компанії управляють процесами продажів і контролюють роботу з клієнтами», проведеного наприкінці 2017 року.

Анастасія Шуренкова

За словами керівника проектів GfK Ukraine Анастасії Шуренкової, 61% опитаних компаній малого і середнього бізнесу досі ведуть клієнтські бази і звітність в Excel. Ще 24% використовують бухгалтерський комплекс 1С (який, нагадаємо, після заборони в травні минулого року не оновлюється), власні розробки та інші офісні програми використовують по 6%.

Для 3% опитаних представників підприємств України в 2017 році цілком достатньо було отримувати звіти і зберігати дані клієнтів на папері.

 

У GfK вважають, що слабке поширення сучасних CRM-систем пов’язане передусім із тим, що підприємці мало знають про них. За даними дослідження, 68% опитаних підприємців ніколи не чули про СRM.

Лікнеп: що таке CRM і як бізнесу змінити систему збуту, щоб вижити

Лише 6% компаній уже встановили CRM, ще приблизно стільки ж зрозуміли переваги таких технологій і мають намір перевести бізнес-процеси і спілкування з клієнтами в CRM у найближчі рік-два. При цьому 86% опитаних представників бізнесу не мають наміру впроваджувати їх у принципі.

Дмитро Суслов

Директор українського офісу «Бітрікс24» Дмитро Суслов дивиться в майбутнє з оптимізмом і готовий не лише навчати малий і середній бізнес, а й зробити Bitrix24 головною CRM-системою для тих, хто поки що вагається. «Ми хочемо отримати всю частку цього пирога – крім компаній, які категорично проти. Думаю, років за п’ять це можливо», – заявив він K.Fund Media.

 

Як показало дослідження, Дмитру Суслову і його колегам за технологіями варто орієнтуватися на компанії із Західної України, підприємства сфери освіти (27%), сільського господарства (11%) та будівництва (8%) – тут потенціал для зростання максимальний.

«Основна маса компаній, що вже використовують системи управління, зосереджена в Києві – 21%. Це підприємства зі сфери ритейлу, IT та телекому, промисловості, транспорту і зв’язку», – зазначила Анастасія Шуренкова.

Отже, що ж саме використовують українські компанії:
– Bitrix24 – 28%;
– Terrasoft – 15%;
– Amocrm – 9%;
– Мегаплан – 7%;
– Salesforce – 5%;
– Zoho – 4%;
– OneBox – 3%.

Ще кілька разів респонденти згадали CRM від Microsoft Dynamics. Найбільшу європейську систему SAP не назвав ніхто, уточнила Шуренкова.

Дмитро Суслов про кібербезпеку компанії.

Microsoft інтегрував Linkedin у свій офісний пакет, включаючи CRM.

Поділитися: