Cisco попередила про підготовку масштабної кібератаки проти України 26 травня

270
www.shutterstock.com
Американська корпорація припускає, що за хакерами стоїть Кремль

Американська технологічна корпорація Cisco Systems заявила, що хакери заразили 500 тис. маршрутизаторів і пристроїв зберігання даних у десятках країн світу в рамках підготовки до імовірної ​​кібератаки проти України.

Cisco вважає, що за кампанією кіберзлочинців, що отримала назву VPNFilter, стоїть російський уряд.

Cisco
www.popsci.com

Американська корпорація відзначила, що хакери можуть за допомогою шкідливого програмного забезпечення (ПО) шпигувати, перехоплювати дані, що передаються, і завдавати «руйнівних ударів» по Україні.

«З такою мережею [заражених пристроїв] ви можете зробити все що завгодно», – наголосив співробітник Cisco Крейг Вільямс.

Служба безпеки України повідомила, що VPNFilter – це багаторівневе модульне шкідливе ПО з універсальними можливостями, які забезпечують проведення як кіберрозвідки, так і деструктивних кібероперацій.

Кібербезпека в 2018: атаки через інсайдерів і таємний майнінг

Українська спецслужба попередила про імовірність масштабної кібератаки на держоргани і приватні компанії напередодні фіналу Ліги чемпіонів, який відбудеться в Києві 26 травня.

СБУ підтвердила, що хакери готують атаку саме проти українського сегмента інтернету.

«VPNFilter дає зловмисникам змогу перехоплювати весь трафік, що проходить через уражений пристрій (у тому числі дані авторизації і персональні дані платіжних систем), збирати і вивантажувати інформацію, дистанційно керувати інфікованим пристроєм і навіть виводити його з ладу», – йдеться в повідомленні спецслужби.

СБУ також підготувала рекомендаціїдля захисту від можливої ​​кібератаки.

Як ми писали раніше, хакери-шифрувальники вимагали 0,1 біткойна за відновлення доступу до сайту Міненерговугілля України.

А український бізнес істотно збільшить витрати на кібербезпека.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: