Читай по губах: як говорити, щоб вас почули

Читай по губах
Навколо як гриби з'являються інтернет-боти, цифрові голосові помічники і роботи зі штучним інтелектом. Чи не означає це початок кінця комунікації між людьми?

Насправді потреба в міжлюдському спілкуванні нікуди не поділася. Згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму щодо змін на ринку праці в майбутньому, хоча машинам доручають все більше обчислювальних завдань, необхідність в навичках міжособистісного спілкування продовжує зростати. Адже машин навчити цьому неможливо.

У полоні інстинктів

Якщо ви – підприємець, власник невеликого бізнесу або просто професіонал у діловій сфері, вміння говорити так, щоб люди слухали вас, і слухати їх так, щоб вони не боялися казати вам в очі, що вони думають, вам точно стане в нагоді.
Як налагодити комунікації з партнерами по бізнесу, співробітниками та колегами?

Спілкування між людьми – це і особливе мистецтво, і наука

Ваші висловлювання – це творче вираження ваших думок та ідей. А те, як ви говорите і до чого спонукаєте інших, зазвичай знаходиться у полоні природніх людських інстинктів.
Ось кілька порад, які допоможуть побудувати міцніші зв’язки з оточуючими.

1. Використовуйте займенники

Всі люблять говорити про себе. Це активує центри задоволення в мозку. Але через цю схильність спілкування часто потрапляє в пастку, коли людина постійно повторює займенник «я» і говорить про себе. Однак використовуючи інклюзивну мову та звертаючись до людини персонально, ви даєте співрозмовнику можливість відповісти на ваше висловлювання. Тому слід вибирати такі займенники, які запрошують до участі в бесіді. Якщо ви знаєте, як звати людину, звертайтеся, використовуючи ім’я. Зазвичай люди цінують, коли їх виокремлюють.

Підказка: Якщо звертатися до аудиторії на «ти» («ви), кожна людина відчуватиме, що ви говорите з ним/нею особисто. Тоді як використання «ми» формує відчуття спільноти і загального інтересу («ми з вами»).

2. Користуйтеся у спілкуванні усім своїм тілом

Існує ціла наука, що вивчає тлумачення сенсу ваших тілесних поз: соціологи називають її проксемікою (від англ. proximity – близькість). Розробники робототехніки навіть використовують різні теорії проксеміки для навчання роботів людської поведінки.
Подумайте, наприклад, про положення свого тіла. Якщо в розмові ви стоїте обличчям до співрозмовника, і ваші плечі знаходяться паралельно один до одного, то з найбільшою ймовірністю ви ведете особисту бесіду. Якщо ви хочете, щоб в розмові брали участь й інші люди, тоді ви і ваш співрозмовник будете стояти трохи боком один до одного, відкриваючись назовні. Коли розмовляєте з людиною або з групою людей, використовуйте проксемічні знання, щоб показати вашу зацікавленість.

Підказка: Якщо ви виступаєте з презентацією на сцені, не стійте весь час обличчям до центру аудиторії. Згадайте, як виступають рок-зірки: «заспівайте пару пісень» і для тих, хто сидить збоку.

3. Враховуйте стиль спілкування вашої аудиторії

Більшість людей використовують один з чотирьох стилів спілкування. Менеджер з цифрового маркетингу Торі К’юрік з PageGroup називає їх таким чином: руховий, аналітичний, експресивний і доброзичливий.
Спілкуючись, ми зазвичай використовуємо комбінацію цих стилів, але більшість людей віддає перевагу одному з них. Але нам легше спілкуватися з тими, у кого стиль спілкування схожий з нашим. Рекомендую вивчити кожен стиль – це дозволить збільшити інтерес аудиторії до того, про що ви говорите.
У спілкуванні з людиною, стиль якої відрізняється від вашого, намагайтеся адаптувати свої висловлювання, щоб вони відповідали манері спілкування співрозмовника.

Підказка: Приймайте до уваги точку зору аудиторії. Для деяких емоційна складова є вирішальною, інші ж приділяють увагу фактам.

Спробуйте ці поради на практиці, і ви побачите, як можна вибудувати справжні людські взаємовідносини з клієнтами і співробітниками. Так, роботи здатні досягнути багато чого, проте вони не замінять ту магію, яка відбувається між живими людьми під час спілкування або у процесі спільного вирішення проблем.

 

 За матеріалами ThriveGlobal
Поділитися: