Чи є життя після вишу?

Чи є життя після вишу?
Як здобути щастя й процвітання після випуску

Випуск із університетів, інститутів та академій – це початок нового життя для тисячі студентів. Життя, вільного від постійних іспитів і курсових завдань. Якщо це написано про вас, то прийміть вітання й насолоджуйтесь святкуванням. А потім подивіться на мої поради для випускників.

Порада 1: Знайдіть роботу якомога швидше

Нещодавнє дослідження показує: що довше ви сидите без роботи, то складніше її  знайти. Це не означає, що ви маєте хапатись за першу запропоновану роботу, але тут очевидним стає, наскільки дорого вам може обійтись перерва в роботі.

Якщо у вас поки що немає потенційних пропозицій роботи, цілком зрозуміло, що ви можете почуватись непевно чи навіть бути у відчаї. Поборіть ці почуття, інакше вони спричинять багато негативних емоцій.  Вам може допомогти здорова доза гумору. Пригадую одного студента, якому в роботі відмовили безліч разів, і він, в найкращих традиціях чорного гумору, «погрожував» надіслати приблизно таку відповідь:

Шановний (на) ___:
Я отримав ваш лист, в якому ви відмовили мені в роботі у вашій фірмі. На превеликий жаль, я отримав багато таких відмов, тож прийняти усі не маю змоги. А тому я змушений відхилити вашу відмову, відтак наступного тижня почну працювати у вашій фірмі. З нетерпінням чекаю початку роботи.

Студент не надіслав листа, зате добряче насміявся, що допомогло йому зменшити стрес. Невдовзі він отримав пропозицію роботи, і я думаю, що його весела вдача та, що найважливіше, бажання прийняти корисну пораду, стали ключем до успіху.

Порада 2: Розгляньте усі компенсаційні складові

Рівень заробітної плати важливий. Але є інші фактори. Наприклад, престиж фірми (тобто робота у відомій компанії може підвищити ваші заробітки в майбутньому), культура праці та розташування фірми.

Порада 3: Продовжуйте жити як студент

В дослідницькій літературі бачимо загалом позитивну залежність між грошима й щастям. Нещодавня – і не така інтуїтивно очевидна – праця показує позитивний зв’язок між повільним споживанням і щастям.

Отож, навіть якщо ви випускаєтеся, не маючи боргів, зате маючи високооплачувану роботу, варто наголосити на продовженні студентського трибу життя з невисокими витратами, принаймні протягом якогось періоду після закінчення навчання. Якщо ви не працевлаштовані, або маєте борг, тоді прикметник «чернечий» – це перше слово, що спадає на думку при описі вашого стилю життя.

І хоч мені складно було вигідно скористатись прикладами багатьох мудрих рішень, насправді я таки діяв дуже мудро, згідно з наведеним вище дослідженням. Отримавши свою першу роботу після закінчення навчання, я жив настільки економно, що один з моїх колег – з непідробною стурбованістю – запитав, чи не потрібно мені позичити трохи грошей, коли  я замовив найдешевшу страву з меню. Я тоді відповів, що позичати гроші – це якраз останнє, що мені потрібно, позаяк у мене і без того було багато студентських боргів.

Навіть виплативши борги, я продовжував жити економно й заощаджувати гроші. Згодом я поволі призвичаїв свої витрати до прибутку, що зростав. І правда, однією з переваг старіння – а їх, можу вас запевнити, зовсім небагато – є можливість подумки повертатись в минуле до тих часів, коли я був молодшим і не міг собі дозволити речі, що можу тепер (наприклад, регулярно на обід замовляти найдорожчу страву в меню).

 

За матеріалам Forbes
Поділитися: