Чорнильний жовтень: що таке Inktober і чому малюнки заполонили соцмережі

3031
Shutterstock
За ідеєю одного ілюстратора прослідували тисячі людей

Inktober (від слів ink — чорнило і October — жовтень) – це щорічний творчий челендж, створений 2009 року ілюстратором і художником коміксів Джейком Паркером (він брав участь у створенні мультфільмів «Епік», «Ріо», «Хортон» і «Льодовиковий період 3»). Ідею челенджу одразу охоче підхопили люди з усього світу, так чи інакше пов’язані з ілюстрацією. Не важливо,  ви високооплачуваний художник чи одного разу отримали «п’ять» на шкільному уроці малювання – ви у грі.

З кожним роком кількість охочих приєднатися до Inktober незмінно зростає, челендж набирає обертів. У 2014 році за перші 10 днів під гештеґом #inktober в Twitter з’явилося 100 тис. ілюстрацій. За останні роки челендж отримав і сторінку в Instagram (421 тис. підписників).

K.Fund Media розбирався у тому, чому за ідеєю ілюстратора пішли тисячі людей.

Що малювати

Згідно із задумом Паркера, художники і просто творчі люди щорічно протягом 31 дня поспіль присвячують час малюванню від руки. І мова йде не просто про створення нарисів, що їх багато хто робить навіть у процесі телефонних переговорів, а про повноцінні завершені ілюстрації. Підсумком місяця повинна стати серія з 31 малюнка, яку необхідно опублікувати в соцмережах із відповідним гештеґом.

Shutterstock

Існує офіційний перелік тем на увесь місяць, проте сам автор челенджу запевняє, що суворо дотримуватися їх зовсім не обов’язково.

Також не обов’язково слідувати порядку, якщо ви все ж вирішили орієнтуватися на перелік, але відчуваєте необхідність змінити послідовність тих чи інших пунктів.

Однак багато учасників усе-таки воліють дотримуватися офіційного порядку, адже це дозволяє бачити, що саме інші створюють із використанням тієї самої «підказки», і як різноманітно можна переосмислювати одне і те ж слово.

Чим малювати

Спершу завдання челенджу було зосереджене на традиційній графіці – а це чорнило або туш. Однак, із часом, суворі рамки розмило: сьогодні брати участь у жовтневому малювальному «божевіллі» можна і за допомогою маркерів, лінерів, фарб, вугільних олівців, ручок або навіть діджитал арту. Головне – дотримуватися традиційної кольорової гами: чорний, білий і відтінки сірого.

Навіщо малювати

Inktober – це історія про «прокачування» навичок і навчання чомусь новому. За 31 день можна навчитися новим методам заливки і штрихування. А головне — привчити себе цілеспрямовано творити на регулярній основі, отримуючи від цього задоволення.

Ця навичка знадобиться не лише художникам, а й представникам інших професій креативного класу та менеджерам

Усередині жовтневого челенджу є й інші – менші. Такі творчі міні-забіги зазвичай тривають не більше п’яти днів і проводяться спільно з фірмами — виробниками товарів для художників.

instagram.com

Вони цікаві можливістю виграти призи і «змотивуватися» на етапах творчого затишшя, адже місяць ще не закінчився.

Чому Inktober  настільки популярний

В першу чергу популярність челенджу обумовлена низьким порогом входу: відсутність вимог до рівня навичок, вартості матеріалів і вступного внеску зробили його доступним для всіх — офісних співробітників, креативщиків і навіть умовного п’ятикласника Валери.

Не менш важливим фактором стала також інтерактивна складова

Адже челендж – прекрасна нагода заявити про себе тисячам людей, які щодня вивчають зображення під певним гештеґом.

Також свою лепту в популярність жовтневої арт-лихоманки додала і гнучкість правил для учасників. Вони самі встановлюють вимоги і формат роботи, обирають зручний для творчості час і техніку виконання.

Дещиця натхнення

Ми зібрали для вас кілька «інктоберських» робіт цього року. Надихайтеся і творіть!

Поділитися: