«Чорна п’ятниця» під загрозою: співробітники складів Amazon в Італії і Німеччині оголосили страйк

121
static2.businessinsider.com
Європейські працівники ритейл-гіганта незадоволені зарплатою і умовами праці

Італійські й німецькі співробітники Amazon, одного з найбільших у світі інтернет-магазинів, відмовилися працювати в «Чорну п’ятницю» – добу традиційних глобальних розпродажів після американського Дня подяки.

У п’ятницю, 24 листопада, відмовилися виходити на роботу більше 500 працівників логістичного центру Amazon в Італії, в місті П’яченца.
Італійський офіс страйкує вперше: компанія не змогла домовитися з місцевими профспілками про розмір преміальних.
Крім того, страйкарі відмовляються працювати понаднормово в період різдвяних розпродажів, який триватиме до Нового року.

У представництві Amazon в П’яченці на постійній основі працюють 1600 осіб. Крім цього, в сезон розпродажів компанія додатково наймає тимчасових співробітників.

Шість із десяти американців чекають на «Чорну п’ятницю» і «Кіберпонеділок»

Одночасно страйк у «Чорну п’ятницю» влаштували і працівники шести складів ритейлера в Німеччині. За повідомленням німецької профспілки Verdi, співробітників не влаштовують розміри зарплат і умови праці.
Незважаючи на страйки підлеглих, італійський офіс Amazon гарантував клієнтам безперебійну доставку товарів у «Чорну п’ятницю» і наступні дні.
Amazon наголошує, що співробітники компанії отримують одну з найвищих зарплат у сфері логістики. Крім того, вони можуть за рахунок компанії оформити медстраховку або пройти навчальні курси.

Як ми писали раніше, 11 листопада, в День холостяка (китайський аналог «Чорної п’ятниці»), ритейл-гігант Alibaba за 24 години виручив рекордні $25,3 млрд.

У цей день клієнти українського «ПриватБанку» витратили на AliExpress близько $9 млн.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: