Бізнес-досвід: кого звільняють у першу чергу

295
Shutterstock
Чому роботодавці готові розпрощатися зі співробітниками без жалю

Звільнення – один із найбільш неприємних робочих процесів. Причини можуть бути різними. Або компанія не може задовольнити запитів працівників, або співробітник не виправдовує очікувань.

K.Fund Media опитав управлінців,  за які проступки вони готові одразу, не зволікаючи, звільнити співробітника.


Світлана Сабрі Декоратор інтер'єрів, співвласниця мережі крамниць Family Decor

Я на керівних посадах уже 20 років і скажу чесно, не дуже люблю звільняти людей. Звісно, набагато приємніше одразу підбирати працівників та фахівців,  що відповідають своїй посаді. Але не завжди  це виходить. Думаю, що навіть не зможу підрахувати, скількох людей я звільнила упродовж своєї бізнес-діяльності. Коли беру людей на роботу, в першу чергу звертаю увагу на людські якості та на бажання вчитися. Звільняю так само. Першими йдуть сварливі, байдужі до роботи, категоричні, та люди, що не хочуть розвиватися. Дуже не люблю підлабузників. Люблю палаючих, зацікавлених, ініціативних і не обмежених людей. Я вважаю, що звільнивши людину з невідповідного їй місця, можна дати їй можливість розвитку і кар’єри в чомусь іншому.

У мене так було з декоратором в магазині. 13 років тому ще мало хто знав, хто такі декоратори інтер’єрів і декоратори івентів. У мене працювала дуже перспективна дівчина, яку хотілося вчити і вкладати в її освіту. Я готувала її до поїздки на короткий курс декорування до Парижу, але вона періодично була дуже вперта і вважала, що вона вже досить знає і не дослухалася до зауважень. Настав такий момент, коли це вже заважало роботі з замовниками та покупцями. Я її звільнила. Вона якийсь час працювала у фрілансі декоратором. Але вчитися далі було ніде і ні у кого. А через деякий час вона відкрила свій бізнес, інтернет-магазин, досить успішний. І сьогодні вона займається своїм бізнесом. Як каже мій партнер, немає поганих працівників, є люди, що знаходяться не на своєму місці. Я з цим повністю згодна. Шукайте своє заняття і своє місце, і своїх людей!


Андрій Худо Голова ради директорів «Холдингу емоцій !Fest»

Для нас в бізнесі та житті цінності є первинними. Ключовим є довіра та чесність у відносинах. Тому в першу чергу ми звільняємо тих, хто краде. При чому робимо це без попереджень та особливих обговорень. Красти для нас – неприпустимо. У нас навіть був випадок, коли ми звільнили працівника управлінської ланки в одному з наших ресторанів. Він взяв чайові зі столу і привласнив їх. Сума була незначна, але це – неважливо. Він вкрав і його звільнили. А тиждень тому ми звільнили офіціантку, яка пригостила друзів вечерею і не розрахувалась за це.

Щодо звільнення керівника, то в нас був такий кейс. Працівники закладу написали колективну скаргу до власників. У ній зазначили, що менеджер (керівник) їхнього ресторану не справляється з виконанням своїх обов’язків. Ми її розглянули. Потім прийшли на загальні збори колективу, де усі разом обговорили ситуацію. Після цього прийняли рішення звільнити менеджера і зробили це за два тижні.


Ваче Давтян Власник компаній «Промкабель» та «ПанЕлектро»

У нас не звільняють, ми розлучаємося з людьми! В першу чергу, якщо не збігаємося за цінностями і це призводить до конфліктів. У мене була історія, коли комерційний директор на словах підтримувала культуру довіри і поваги, а на ділі третирувала людей. І коли я це зрозумів (місяців за сім-вісім), то негайно розлучився з нею. Це спочатку викликало нерозуміння – у людей була розгубленість і продажі впали на 20%. Але вже через два місяці продажі зросли в два рази, а через чотири місяці – в три рази. Настільки сильно впливає питання дотримання цінностей! Ще можемо розлучитися через невідповідності очікуванням за результатами роботи і, найголовніше, динаміці розвитку людини. Якщо вона відстає від динаміки розвитку компанії, то ми з нею напевно розлучимося. З ким розлучаємося? Тут вже без різниці, якщо людина потрапляє під вищеописані критерії!


Вам буде цікаво: «Як правильно звільнити співробітника»

Поділитися: