До чого техніка дійшла: як 3D-друк змінює сучасну медицину

1003
techcrunch.com
Індивідуальне протезування, нові органи і шкіра, а також одна таблетка від усіх недуг

Коли в 1983 році американський винахідник Чак Холл, відомий як «батько 3D-друку», створив перший у світі 3D-принтер, ніхто й уявити не міг, наскільки широким стане сфера його застосування. Сьогодні технологія 3D-друку кардинально змінює сучасну медицину. Ось чотири цікавих тому приклади.

Лікувальні інновації: три вдалих медичних стартапа

Індивідуальне протезування

3D протез
blog.curemd.com

3D-принтер може створити протези, наприклад, для паралізованих людей, які повністю відповідатимуть потребам конкретної людини. На відміну від традиційних варіантів, «надруковані» протези будуть повторювати кожен вигин тіла власника і не сковують рухи. При цьому вони набагато легші за традиційні.

Сьогодні технологію 3D-друку вже використовують у створенні пристроїв для підтримки постави при сколіозі, а також при ампутації кінцівок.


Друк органічних тканин

3D кисть
www.shutterstock.com

Австралійський хірург Джейсон Чуен запропонував використовувати 3D-принтер для друку органічних тканин. За звичайного тривимірного друку предметів (наприклад, іграшок) комп’ютер шар за шаром накладає певний матеріал – найчастіше пластмасу або металеві порошки.

У медицині матеріал замінюють стовбуровими клітинами, щоб у результаті надрукувати людські органи маленьких розмірів – так звані органоїди. Органоїд імплантують в організм людини, де згодом він виросте і замінить пошкоджений людський орган. Технологія має потенціал раз і назавжди покінчити з пересадкою органів, які не завжди успішно приживаються.


3D-друк шкіри

3D кожа
blog.curemd.com

Іспанські дослідники представили 3D-біопринтер, який дає змогу надрукувати людську шкіру. Технологія шар за шаром накладає біологічне чорнило. До їх складу входять людська плазма і матеріал з шкірної біопсії. 3D-біопринтер може надрукувати 100 кв. см людської шкіри приблизно за півгодини.


Усі таблетки в одній

3D таблетка
www.pharmaceutical-journal.com

Сьогодні хворі змушені приймати певні таблетки від певних недуг у певний час доби. Однак 3D-принтер може вирішити цю проблему, об’єднавши всі ці ліки в єдину політаблетку.

3D-принтер друкує політаблетка за принципом того самого накладення шару за шаром: кожен з них містить конкретний препарат, який починає діяти виключно в зазначений час доби. Подібну таблетку вже випробували на пацієнтах з цукровим діабетом.

Штучний інтелект в Канаді займеться вирощуванням стовбурових клітин.

У США людині вперше в історії імплантували коректор ДНК.

 

Джерело: TechCrunch

Поділитися: