Черговий вірус-здирник атакував комп’ютерну мережу Атланти

135
computerhoy.com
За розблокування муніципальної системи великого американського міста хакери Ransomware вимагають 6 біткойнів

Уранці 22 березня американське місто Атланта (штат Джорджія) стало жертвою хакерської атаки. Комп’ютери муніципальних органів вразив вірус-здирник, що зашифрував деякі особисті та фінансові дані.

За розшифровку даних кожного з уражених комп’ютерів хакери – автори вірусу Ransomware вимагають 0,8 біткойна ($6,8 тис.), а за розблокування всієї системи – 6 біткойнів ($51 тис.).

Місцева влада підтвердила, що через хакерську атаку спостерігаються збої в роботі систем оплати рахунків і доступу до судової інформації.

При цьому критична інфраструктура Атланти (водопостачання, поліція, пожежна служба, аеропорт) не постраждала від дій хакерів.

Як убезпечити себе від вірусів-вимагачів

Мер Атланти Кейша Ленс Боттомс заявила, що місто досі не з’ясувало винуватців і масштабів атаки. У боротьбі з вірусом Атланті допомагають ФБР, Міністерство внутрішньої безпеки, а також фахівці з кібербезпеки з технологічних корпорацій Microsoft і Cisco.

Мерія Атланти вжила запобіжних заходів – заборонила своїм співробітникам вмикати робочі комп’ютери, а місцевий аеропорт відімкнув мережу Wi-Fi.

За даними Ponemon Institute, в 2017-м половина компаній постраждала від вірусу-здирника щонайменше один раз, 40% організацій піддалися численним атакам хакерів з вимогою викупу.

За підрахунками технологічної компанії IBM, кожна друга компанія, яка постраждала від вірусу-здирника, заплатила хакерам за розшифровку своїх даних понад $10 тис., а 20% постраждалих – понад $40 тис.

У Avast вбудували вірус, аналогічний WannaCry і NotPetya.

А в Білорусі затримали одного з найнебезпечніших кіберзлочинців Східної Європи.

 

Джерела: Forbes, 11Alive.com
Поділитися: