Через збій у Google Docs користувачі сервісу зазнали цензури

125
static.techspot.com
Google довелося визнати, що він переглядає призначені для користувача файли в «хмарі»

У вівторок, 31 жовтня, багато користувачів хмарного текстового редактора Google Docs стали жертвами збою, що стався після оновлення коду програми. Їхні Google-документи зазнали необґрунтованої цензури.

Частина постраждалих, серед яких були й українські користувачі, втратили доступ до своїх файлів – редактор заявляв, що документ «позначений як непристойний» або «порушує правила сервісу». У інших при спробі відкрити документ з доступом за посиланням з’являлося віконце з повідомленням: «ви не можете отримати доступ до цього елемента, так як він порушує наші правила користування».

Сервіс відновив коректну роботу наступного дня, 1 листопада.

Google попросив хакерів допомогти підвищити кібербезпеку Android-додатків

Google вибачився перед користувачами за збій, що стався, зазначивши при цьому, що він зачепив лише «невеликий відсоток» документів. «Ми впровадимо інструменти, які не дозволять тому, що трапилося, повторитися», – йдеться в прес-релізі компанії.

Інцидент змусив інтернет-гіганта визнати, що він переглядає збережені в хмарному редакторі файли. Спікер корпорації запевняє, що електронні цензори перевіряють на наявність образливого контенту лише ті Google-документи, які перебувають у спільному доступі.

Нагадаємо, що внаслідок скандалу з «російськими постами» Facebook визнав недосконалість своєї цензурної політики

 

Джерело: NY Times.com
Поділитися: