Через півроку в Києві з’явиться єдиний електронний квиток на транспорт

262
autocentre.ua
Для впровадження smart-інфраструктури весь громадський транспорт столиці обладнають 1500 валідаторами безконтактної оплати

До 1 квітня 2018 влада столиці планує встановити на усьому громадському транспорті Києва 1500 комплектів валідаторів безконтактної оплати. Це дасть змогу нарешті ввести електронний квиток і безготівкову оплату на всіх маршрутах автобусів, тролейбусів і трамваїв – як у метро.

У п’ятницю, 3 листопада, на Kyiv Smart City Forum 2017 мер столиці Віталій Кличко з очевидним задоволенням говорив про реалізацію стратегії smart-транспорту.

Сьогодні розплатитися банківською карткою за проїзд в Києві можна тільки в метро, ​​швидкісному трамваї і на фунікулері. До речі, Київський метрополітен став п’ятим в світі, де є можливість безконтактної оплати проїзду за допомогою банківських карток – принаймні так стверджує мер.

За даними міської влади, із червня 2015-го, коли в метро встановили жовті термінали для безконтактних розрахунків, через них оплатили вже 14,5 млн поїздок.

Місто планує «омолодити» картку киянина

Кількість пасажирів, що надають перевагу такому способу оплати, стає дедалі більшою: у листопаді термінали фіксували в середньому 52 тис. оплат на день (порівняно з 37 тис. наприкінці червня цього року). Про це повідомив Сергій Францишко, віце-президент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та Центральній Азії – ця платіжна система стала партнером впровадження систем безконтактної оплати в столиці.

Київська стратегія впровадження smart-city в міську інфраструктуру має кілька складових: безконтактну оплату, онлайн-відстеження всіх машин, цифрові табло з розкладом у кожному тролейбусі і трамваї, а також на зупинках. У всіх автобусах, тролейбусах і трамваях Києва планується встановити 1500 GPS-трекерів.

Крім того, в наступному році 40-50% столичних автобусів обладнають інформаційними табло, пообіцяв Юрій Назаров, директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій міської адміністрації. Що стосується «розумних» зупинок громадського транспорту, то інформаційними табло, Wi-Fi та іншими smart-атрибутами обладнали поки 74 з більш ніж 2500 зупинок.

З листопада в метро Києва можна розплатитися Android Pay

Поділитися: