Час розплати: Сенат США хоче регулювати роботу Facebook

117
twitter.com/ErinChack
Американські законодавці мають намір посилити вимоги щодо захисту конфіденційності даних інтернет-користувачів

Після скандалу з незаконним збором даних 87 млн ​​користувачів Facebook конгресмени США висловилися за регулювання діяльності найбільшої у світі соцмережі.

Lindsey Graham

Зокрема, впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що у Facebook є «темна сторона».

«Facebook – це віртуальна монополія, а монополії потрібно регулювати», – зазначив Грем.

Інший сенатор від Республіканської партії Чак Грасслі, глава юридичного комітету Сенату, вважає, що законодавцям час визначитися, чи потрібно посилювати стандарти захисту особистих даних.

 

Заява республіканців має особливе значення, оскільки вони мають більшість в обох палатах Конгресу, а також історично виступали проти регулювання корпоративного сектору.

Рішучість колег підтримали й сенатори від Демократичної партії. Зокрема, Емі Клобушар, одна зі співавторів законопроекту про чесну рекламу (Honest Ads Act), наполягає на внесенні змін до законів, що стосуються конфіденційності.

Мені шкода: Марк Цукерберг на дводенних слуханнях у Конгресі США

А сенатор-демократ зі штату Массачусетс Ед Маркі вважає, що «настав час розплати за порушення особистого простору американців».

«Facebook зобов’язаний проінформувати користувачів про уразливість їх особистих даних», – підкреслив Маркі.

Напередодні він разом з іншим сенатором-демократом Річардом Блументаль представили законопроект про недоторканність конфіденційної інформації, що передбачає ряд нових заходів захисту споживачів.

Як ми писали раніше, під загрозою опинилася конфіденційність даних майже всіх 2 млрд користувачів Facebook.

А Facebook почав інформувати своїх користувачів про те, чи збирала британська консалтингова компанія Cambridge Analytica їхні дані.

 

Джерело: Bloomberg

Поділитися: