Час для щастя: «Вдохновляющий лидер» Яна Мульфейта і Меліни Кості

176
K.Fund Media
Позитивний лідер щасливий сам і ділиться щастям з командою

Chief of Energy Officer – звучить екзотично. Однак у світі, в якому дедалі більше компаній запроваджують посаду «відповідального за щастя співробітників» (до речі, у Zappos цим займається Тоні Шей особисто), а міленіали і покоління Z підривають звичні структури і процеси і привносять у них нові, глибоко суб’єктивні цінності – саме час і місце визнавати і пізнавати це нове, збагачувати ним свій світ, бізнес і власне життя.

Автори книги «Вдохновляющий лидер» (The Positive Leader. How Energy and Happiness Fuel Top-Performing Teams) діляться досвідом, як жити і досягати цілей в цьому новому, зміненому світі.

У російському перекладі книга вийшла у видавництві «МІФ» в 2016 році.

Авторство як кейс

У 1992 році Ян Мульфейт, який народився і виріс у Чехії, приєднався до команди Microsoft і пропрацював там 22 роки, очоливши Microsoft Europe. Під його керівництвом відділ посів і довгий час зберігав позицію найкращого в світі. Зараз Мульфейт – «запрошений підприємець» в INSEAD і коуч для студентів Executive MBA Кембриджського університету, а також член Консультативної ради з питань бізнесу Імперського коледжу Лондона.

Меліна Кості. twitter.com

Книга «Вдохновляющий лидер», заснована на особистому досвіді і глибокому практичному розробленні принципів позитивної психології, написана у співавторстві з Меліною Кості – бізнес-письменницею з досвідом у сфері управління маркетингом.

Практика співпраці з консультантами і помічниками з написання книг у світі бізнесу аж ніяк не нова. Час від часу в найщиріших подяках їм розсипаються Адам Грант, Івон Шуінар («Patagonia – бізнес в стилі серфінг») і багато інших авторів, чий досвід і знання – безцінні, але вимагають додаткових зусиль з оформлення його в книгу. Але зазначення імені співавтора на обкладинці зустрічаємо, мабуть, уперше – тим більше що це не відомий журналіст і не колега-однодумець, що також пише, а «професійний бізнес-письменник», який активно проводив дослідження в процесі спільної роботи. За словами Яна, «Мел була чудовим другим пілотом на всіх етапах написання нашої книги».

«Життя на повній потужності»: 5 важливих ідей з книги Джима Лоері і Тоні Шварца

Епоха нових цінностей

Роботи Міхайя Чіксентміхайі, Тала Бен-Шахара, Мартіна Селігмана і Соні Любомирські про важливість особистого щастя і суб’єктивного благополуччя велися і вперше публікувалися тоді, коли світ ще захоплювався міццю корпорацій, а люди прагнули просуватися вгору кар’єрними сходами. Тому необхідно було протидіяти вигорянню на роботі й підвищувати стресостійкість та особисту ефективність.

Бути щасливим на шляху до успіху – це можливо! Shutterstock

Але підсумки Всесвітнього економічного форуму в Давосі в 2015-му затвердили, а в 2018-м – закріпили шлях змін.

Завдяки технології тепер можна легко впоратися зі складними автоматичними функціями, та й виконання з їх допомогою складних творчих завдань – питання вже не часу, а готовності людини віддати їх машинам.

«Смисли – це нові гроші» – вчорашній філософський постулат стає новою реальністю

І розробки у сфері позитивної психології й когнітивних наук виявилися дуже до своєчасними.

Якщо ще років 5-8 тому світ стояв на порозі поділу між слоулайферами (куди поспішати?) і «досягаторами» в стилі Ілона Маска, то сьогодні ми дедалі більше схиляємося до пошуку розумного балансу між цими підходами. І Мульфейт розповідає, як це відбувається на практиці.

Компанія – це люди

«Щастя породжує успіх, тоді як зовнішній успіх далеко не завжди приносить внутрішнє відчуття щастя», – стверджують автори книги «Вдохновляющий лидер». І пропонують модель 4П: персонал (здібності й залученість), план (місія і бачення), процес (управління енергією) і простір (шлях до щастя).

Компанія – це передусім люди. Навіть місію бренду рекомендують формулювати з огляду на цінності кожного з членів команди. Керівнику доведеться починати з себе і допомагати підлеглим – коучинг на робочому місці процвітає і вітається.

Компанія – це передусім люди та їхні цінності. Shutterstock

Отже: визначаємо свої сильні сторони і внутрішні цінності; знаходимо їм максимально ефективне й гармонійне застосування; складаємо план розумного поповнення і застосування енергії (від харчування до стосунків, включаючи режим сну і медитативні практики); і нарешті – робимо те, що любимо. Інакше чим ми відрізнятимемося від роботів?

Ще одна чудова новина для всіх, кого дратують розмови про «професійну ефективність», «тайм-менеджмент» та інші катувальні інструменти особистісного зростання.

Успіх сьогодні – це бути щасливим на шляху до досягнення мети

Тому управляємо не часом, а особистими ресурсами, формуємо завдання відповідно до внутрішніх цінностей і пам’ятаємо, що «успіх – це досягнення вершини, а щастя не має верхньої межі».

Поділитися: