Бути тут і зараз: 5 книг від співзасновниці The Huffington Post Аріанни Гаффінґтон

288
Twitter
Щоб насолоджуватися перемогами і вчитися на поразках, потрібен ясний розум

Ми живемо у час, коли полежати зайві годинку-дві вважають проявом слабкості. Інвесторка, співзасновниця видання The Huffington Post та компанії Thrive Global, авторка 15 книг Аріанна Гаффінґтон, яка неодноразово потрапляла до рейтингу найвпливовіших жінок світу від Forbes, чудово знає, що таке намагатися встигнути все. Її порада тим, хто саме цього прагне, – одне слово: «Виспіться».

Упродовж багатьох років вона настільки самозречено працювала, що одного разу зомліла і вдарилася головою об стіл, а коли опритомніла, виявила, що в неї зламана вилиця і п’ять швів біля правого ока. Це спонукало одержиму власною продуктивністю бізнеследі переглянути визначення успіху.

Згодом, коли у неї запитали, що б вона сказала собі на старті кар’єри, знаючи те, що знає зараз, її відповідь була такою: «Не піддавайся цій колективній ілюзії, що виснаження – це ціна, яку неодмінно слід заплатити за успіх. Зараз я впевнена, що усе одно б його досягла, але з більшою радістю, більшим задоволенням і меншими втратами для свого здоров’я і своїх стосунків».

Ось п’ять книг від Аріанни Гаффінґтон про цінність вміння розслабитися, прислухатися до себе та бути тут і зараз.

«Спогади, сни, роздуми», Карл Юнг, 1962

Memories, Dreams, Reflections

Ця неймовірно прониклива книга, яку видатний психіатр закінчив незадовго до своєї смерті, складається з його спостережень та розмов із подругою та колегою Аніелою Джафе. Гаффінґтон називає цю книгу однією з улюблених автобіографій. Вона здатна розширити уявлення читача про межі реального світу і нагадує йому про те, що дивовижні речі діються як навколо, так і всередині нас. Зустріч двох осіб, пише Юнг, немов контакт двох хімічних речовин: якщо між ними відбувається реакція, обидва трансформуються.


«Спіймати велику рибу», Девід Лінч, 2006

Catching the Big Fish

Стиль Лінча особливий, він заворожує й лякає, як нічні жахіття. Культовий режисер уже багато років практикує трансцендентальну медитацію. У своїй книзі він розповідає про те, звідки бере свої ідеї, й порівнює їх з рибами. Мовляв, на мілині – сама лиш дрібнота. За великою здобиччю доведеться пірнати: «На глибині риби могутніші й чистіші. Вони велетенські й абстрактні. Вони прекрасні. Я шукаю певні види риб, які є важливими для мене, які я можу перекласти мовою кіно. Але там яких тільки риб нема! Є риби для бізнесу, риби для спорту. Для всього є риби».


«Ясний розум», Марк Вільямс та Денні Пенмен, 2011

Mindfulness

«Ми ненастанно домагаємося щастя, але через це оминаємо найважливіші складові свого життя й цим унеможливлюємо порозуміння із собою, якого так потребуємо», – стверджують дослідник департаменту психіатрії Оксфордського університету Марк Вільямс і журналіст Денні Пенмен. Те, в якому настрої ми виконуємо роботу й рутинні ритуали, є не менш важливим, ніж сам процес і результат, зазначають вони. Щоб зберегти око незамиленим, на їхню думку, слід інколи дивитися на звичні речі, які ми робимо на автопілоті, по-новому. П’єте свою вранішню каву, як і тисячі разів раніше? Опишіть собі свої відчуття.


«Бери і давай», Адам Грант, 2013

Give and Take

Адам Грант – улюблений консультант із мотивації багатьох підприємців Кремнієвої долини, на його праці посилаються автори бестселерів Сьюзан Кейн, Деніел Пінк та Малколм Гладуелл. Це він допоміг операційній директорці Facebook Шеріл Сендберґ написати книгу «План Б» про те, як знайти у собі сили пережити найбільші втрати. У книзі «Бери і давай» Грант спростовує думку, що хороші хлопці неодмінно впіймають облизня і що найкраще рішення – атакувати першим, й наводить цілу низку досліджень, результати яких демонструють: люди, які присвячують свій час і зусилля іншим, отримують значно більше, ніж ті, хто дбає лише про вигоду для себе.


«Шукай всередині себе», Чед-Менґ Тан, 2012

Search Inside Yourself

Інженер та експерт із саморозвитку в Google Чед-Менґ Тан регулярно проводить тренінг «Шукай всередині себе» для працівників компанії. Він є одним із найпопулярніших. Тан зізнається, що до 21 року почувався нещасним. А потім зрозумів, що відчуття щастя можна тренувати в собі, як м’яз. Його курс поділяється на три частини: концентрація, самопізнання та розвиток корисних ментальних навичок. «Заручившись підтримкою свого внутрішнього світу, ви отримаєте повний комплект переваг: віру в себе та харизму, креативність, енергійність, здоров’я, задоволення, гумор і популярність, відважність та успіх в усіх сферах життя, а також особисту свободу і душевний спокій», – переконує він.

Поділитися: