Бути на висоті: як родина Колпакових зводить будинки без фундаменту

149
KFund Media
Перш ніж почати спорудження будинків на деревах, підприємці консультувалися із командою, що займається їх проектуванням на Animal Planet

Вперше родина Колпакових піднялася у будиночок на дереві під час відпочинку в Іспанії.  «Не забуду свого відчуття, коли ми опинилися у п’яти метрах над землею. Це був еко-готель, навіть без електрики, але ми її й не потребували. Ми просто мовчки сиділи на великій веранді, слухали листяний ліс та милувалися Піренеями», — пригадує Світлана Колпакова.

Після повернення вона почала шукати такі будиночки в Україні

Одначе, попри популярність будинків на деревах у Америці та Європі, тут не виявилося компаній, що пропонували би таку послугу. Тоді підприємниця вирішила покинути виставковий бізнес, яким займалася, і замість конструювання стендів почала проектувати житло під кронами. Чоловік, працівник івент-галузі, її підтримав.

Там, де зелено

Своєю основною інвестицією підприємці вважають час. Але набагато простіше виявилося опанувати технології будівництва, аніж популяризувати новинку. Колпакови спершу навіть спробували зайти «через дітей», випустивши конструктор «Будиночок на дереві». Але цей маркетинговий прийом не приніс бажаних результатів.

KFund Media

«Ті, хто не дивиться Animal Planet, взагалі не розуміли, про що йдеться. Хоча в Америці побудувати для дитини будинок на дереві — це як купити самокат», — розповідає Світлана. У американських будівельних супермаркетах навіть можна купити недорогі готові будинки, які можна зібрати самостійно.

Таку популярність частково можна пояснити тим, що більшість американців мешкає у приватних будинках із деревами на подвір’ї.
В Україні такі клієнти — це преміум-сегмент. На те, аби намацати та розгойдати аудиторію, Колпаковим знадобився майже рік: чималий ефект дало ведення блогу на Facebook.

Коли підприємці зосередилися на преміум-сегменті, вистрілив і дитячий напрямок. Тепер клієнти замовляють будиночки для дітей навіть частіше, ніж мисливські та гостьові будиночки для себе.

Вклавши три роки тому у старт проекту «Спорудження будинків на деревах в Україні» усього $5 тис., нині Колпакови продають один готовий об’єкт площею 12-14 кв. м за $7 тис. та більше.

Головне — міцність

Будівництво об’єктів Колпакови завжди здійснюють за індивідуальним проектом — після його затвердження робота триває до півтора місяців. Однак, звести будиночок можна далеко не на кожному дереві, на яке вкаже клієнт.

KFund Media

«Іноді виходить так, що за задумом ландшафтного дизайнера будинок може бути лише в певному місці, і більше ніде. І якщо дерево здорове, то ми шукаємо рішення. Наприклад, на маленьких деревах, що не можуть витримати навантаження, ми пропонуємо зводити будинки із підпірками», — пояснює Михайло Колпаков.

Такий різновид будівництва — найбільш етичний. У цьому випадку дерево залишається неторканим, але ефект польоту, як запевняють творці, зберігається. До того ж, якщо використовувати підпірки, дім стоїть непохитно, навіть коли дерево розгойдує вітер.

Разом із будинком клієнтові обов’язково передаються правила його експлуатації. При цьому компанія пропонує і пост-сервісне обслуговування: двічі на рік, до та після сезону, спеціалісти безкоштовно виїжджають на об’єкт та перевіряють кріплення. Якщо щось потребує ремонту, роботи оплачуються окремо. Як підкреслюють підприємці, такий підхід дозволить будинкові прослужити стільки, скільки проживе дерево, а це — близько півстоліття.

Переходити до інших видів будівництва Колпакови не збираються. Навіть тоді, коли їх просять побудувати разом із будиночком мотузкове містечко, вони віддають це на субпідряд. Компаній, які займаються подібним, в Україні більше, ніж достатньо.

KFund Media

«Ми зосереджуємося тільки на будинках. Сподіваюся, у майбутньому наш споживач почне сприймати їх як повноцінне житло, а не як зону відпочинку та розваг, як зараз», — каже Колпаков.

Поділитися: