Business Women Talk: Лукинюк, Варагаш і Абрамова — про секрети успіху

198
K.Fund Media
Відомі українські підприємниці розповідають, як їм вдається балансувати між сім'єю та роботою, де вони черпають натхнення і що мотивує ставати краще

Стати успішною бізнес-леді нескладно. Головне – зрозуміти, чим саме ви хочете займатися і не боятися проблем.

«Страх лежить в основі безлічі перешкод, із якими стикаються жінки. Страх не сподобатися. Страх зробити неправильний вибір. Страх переоцінити власні сили. Страх критики. Страх не впоратися. І, зрозуміло, свята трійця найпоширеніших страхів: бути поганою дружиною, матір’ю, донькою. Позбувшись страху, жінки в стані досягати професійних успіхів та щастя в особистому житті, отримавши свободу обирати одне або друге, або те й інше відразу», – пише в своїй книзі Шеріл Сендберг, операційний директор Facebook.

На зустрічі Business Women Talk, організованій Спілкою українських підприємців, говорили саме про це. Успішні бізнес-леді поділилися історіями власного кар’єрного становлення і порадами, як балансувати між роботою і сім’єю. K.Fund Media записав головне.

Тетяна Лукинюк, гендиректор компанії Red Bull в Україні

Існує кілька правил, які дозволяють мені все встигати – не механічно, а морально.
1. Я займаюся справою, яку люблю. Ви ніколи не досягнете успіху, займаючись тим, що вам не подобається. Якщо ви «відбуваєте» роботу з дев’ятої до шостої – нічого не буде.
2. Роблю по кроку вперед. У мене немає довгого плану. Я ніколи не планувала на два або три кроки вперед – для мене це нехарактерно. Я планую наступний крок. що ж до кар’єри — я зрозуміла, в якій компанії хочу працювати, і за два роки переходила до неї.

 

3. Годую свою цікавість. Я читаю багато літератури, в основному художньої, переглядаю професійні статті, вчуся у своїх студентів. Коли людина приходить до мене на співбесіду і на питання «Чому вам потрібно ще навчитися?» відповідає «У моїй галузі – нічому. Я все знаю», то зазвичай для мене це означає кінець співбесіди. Ми не можемо знати всього. Експертність вимагає розвитку.
4. Ставлю незручні питання. В першу чергу – собі. Чесні відповіді на такі питання дозволяють дізнатися багато нового. Спробуйте і ви: запитайте себе, чому прокрастинуєте, чому не хочете йти на роботу (або додому).
5. Спілкуюся із близькими по духу. Все моє особисте життя – мої близькі та друзі – приховані від громадськості. Це моє джерело сили, моя територія, на якій я підзаряджаюся для того, щоби далі вести соціальне життя. У мене є вузьке коло друзів, з якими я тримаю міцний контакт і ніколи не засвічую соціально.
6. Роблю вибір, а не приношу жертву. Вибір – це щось усвідомлене, те, що ви завжди можете змінити. Жертва – це завжди негатив, її принесли і все. Щойно я собі сказала, що робота або будинок – це не жертва, а вибір, мені стало набагато легше.


Ірина Варагаш, президентка компанії Econia Ukraine

Для мене важливе визнання. Важливо продовжити те, що було до мене і щоби довго жило те, що залишиться після мене. Є дві ролі, в яких я можу ці місії виконати: роль мами та роль керівника бізнесу. Таким чином, я поставила собі мету: виростити своїх синів як реалізованих щасливих людей і зробити ту справу, яка жила би довше за мене.

Успіх завжди супроводжується падіннями. Ніколи не потрібно зупинятися і опускати руки – важливо знайти своє місце сили, точку опори і мотивацію, яка допоможе досягнути поставлених цілей.

 

Без грошей неможливо бути леді. Це фраза Скарлетт О’Хара, головної героїні книги Маргарет Мітчел «Звіяні вітром». Я повністю згодна з цією думкою. Велика мотивація для жінок – бути фінансово незалежними. Гроші – ресурс, який допомагає розвиватися, а фінанси в бізнесі – це основний показник, і він має бути позитивним.

Основа успіху в бізнесі – любити свою справу. Бути готовим багато часу і ресурсу віддавати компанії. Без любові ваша робота перетвориться на насильство над самим собою. І це дуже відчуватиметься як клієнтами, так і командою.


Тетяна Абрамова, засновниця та директорка компанії – виробника трикотажного одягу RITO

Ейнштейн говорив: прагніть у своєму житті досягти не успіху, а сенсу. Я згодна з цими словами. Кожен із нас прийшов у цей світ зі своєю метою. Одні – щоби створити компанію, інші – допомогти цій компанії створити продукт. Головне – зрозуміти, чого саме ти хочеш, і розвиватися в правильному напрямку.

Необхідний фактор успішного життя – самодисципліна. Тайм-менеджмент – це наше все. Я не розумію, як можна жити без планування. У мене, наприклад, є блокнот, в якому зібрано всі мої завдання – на день, тиждень, місяць, рік. Він допомагає організовувати моє життя і дбайливо ставитися до власного часу.

 

У бізнесі важливо бути оптимістом. Особливо в Україні. У будь-якій ситуації потрібно завжди знаходити позитив, тому що саме він мотивує нас і додає сил для нових звершень. Позитивні люди і живуть довше, і виходить у них все краще і швидше.

Знайти баланс між бізнесом і життям – також важливий момент. Робота – це добре, але її повинно бути в міру. Наприклад, в неділю мене просто немає. Я читаю, подорожую, відпочиваю, спілкуюся з сином. Неділя – той день, який я обов’язково присвячую собі, щоби відновити свою енергію.

Поділитися: