Букові ліси Карпат є частиною всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО

2815
WWF Україна
Площа пралісів перевищує площу двох таких країн, як Андорра

Улітку 2017 року ЮНЕСКО визнала букові праліси Карпатського біосферного заповідника та Ужанського національного природного парку разом із словацькими територіями об’єктом всесвітньої природної спадщини.

Про це нагадали учасникам виставки екоплакату до Всесвітнього дня лісів, яку в MediaHub в Києві проводить організація Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні.

Сьогодні так звані букові праліси, або первісні ліси, яких майже не торкнулася життєдіяльність людини, – займають в Україні понад 92 тис. га. Це практично дві Андорри. Ці надзвичайно цінні з погляду біорізноманіття первісні букові ліси збереглися високо в малодоступних ділянках Карпат.

WWF Україна
WWF Україна

Заповідні ліси розташовані в межах національних природних парків «Зачарований край», «Синевир», «Подільські Товтри» та природних заповідників «Горгани» та «Розточчя».

З 1 вересня минулого року Президент своїм указом заборонив у пралісах будь-яку рубку дерев і господарську діяльність. А 1 січня цього року Держлісагентство розповсюдило мораторій на вирубки також на буферні ділянки старовікових лісів..

WWF в Україні фінансово підтримує підготовку методики для розширення статусу об’єкта природної спадщини на українські ліси, бере участь у розробці самої методики, уточнив фахівець з охорони лісів WWF в Україні Роман Волосянчук. Головне тут – чітко встановити межі ділянок і відстежити буферні зони.

Проект WWF «Лісова варта» разом з волонтерами та активістами відстежує будь-які рубки в пралісах Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, де зосереджено близько 37% лісів України, а також намагається зберегти ліси Київської області.

Завтра, 24 березня, відзначається всесвітній День Землі. Якщо ви хочете допомогти відновити лісовий покрив України, можете приєднатися до акції Держлісагентства «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка триватиме до 21 квітня.

У Верховній Раді України вже два роки як зареєстрований законопроект №4321, який пропонує посилити покарання за незаконні вирубки лісу та інші злочини проти дикої природи.

Раніше WWF в Україні попередив про небезпеку неконтрольованого будівництва міні-ГЕС на річках.

 

Джерело: WWF в Україні
Поділитися: